Kafr
Kafr
Kafr

Kafr, 10 ml

ID produktu4584
Jedná se o přírodní zdroj kafru, nikoliv o čistý kafr.Více informací
49 Kč 41 Kč bez DPH

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Kafr esenciální olej, Kafrová silice, Cinnamomum camphora, Ho-sho, Skořicovník kafrový

Charakteristika

  • 100% přírodní esenciální olej, destilovaný s vodní parou
  • 100% přírodní esenciální olej z kafrovníku (Cinnamomum camphora). Silice na vzduchu oxiduje a mění se v surový kafr (v čistém stavu bílé voskovité krystalky). Jedná se o přírodní zdroj kafru, nikoliv o čistý kafr.
  • Esenciální olej z kafrovníku obsahuje: Kafr, alfa a beta-pinen, kamfen, safrol, fen­chen, felandren, borneol, 1,8-cineol, eugenol.
  • Rozpustnost: v tucích a v lihu
  • Flash point: 46 °C

Použití

Kafr, dlouho známý pro své stimulační účinky, je tonikum pro celé tělo. Energizující, dává sílu a vitalitu. Spolu s cajeputem a mátou tvoří silnou mentolovou vůni známou z tygřích mastí. Výborné na rýmu a respirační onemocnění.

Použití v aromaterapii: Má antibakteriální, antisep­tické, protikřečové, močopudné účinky a tlumí bolest. Stimuluje trávení, působí proti nadýmání a koriguje vy­prazdňování střev. Ovlivňuje krevní oběh, tlak a stimuluje srdeční činnost. Vhodný při dýchacích potížích – při bron­chitidě, nachlazení a zápalu plic. Snižuje horečku, podporuje pocení. Napomáhá vstřebávání podlitin, vhodný na ošetření omrzlin. Působí na dnu, revmatizmus a zánětlivé procesy. Ovlivňuje nespavost, hojí vředy, celkově stimuluje, harmo­nizuje a posiluje při únavě.

Použití v kosmetice: Na mastnou a problematickou pleť (akné). Prokrvuje pokožku, deodorant. Přidává se do ma­sážních olejů na uvolnění ztuhlého svalstva a bolestivých kloubů při revmatizmu a po námaze.

Složení

  • 100% přírodní esenciální olej, destilováno s vodní parou
  • Contains 1, 8 cineole, dipentene, Alpha Pinene, Beta Pinene, Sabinene, a terpinolene
  • INCI: Cinnamomum camphora oil

Upozornění

Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) nám neumožňuje uvádět u výrobků léčebná tvrzení. Proto vám nemůžeme podat další zajímavé informace a musíme vás odkázat na veřejně dostupné zdroje na internetu.

Nařízení (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení látek a směsí:

Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Skladujte uzamčené. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.

Signální slovo Nebezpečí

H226 Hořlavá kapalina a páry. H304 Při požití a vniknutí do dýchacích cest může být fatální. H315 Dráždí kůži. H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H319 Způsobuje vážné podráždění očí. H410 Vysoce toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

Obsahuje: d-dimonen, Linalool, pin-2(10)-e, pin-2(3)-en, citral

Označení

  • CAS number 92201-50-8
Parametry
Jednotkový objem (ml)10
Velikost balení (ks)1
Hodnocení a recenze
Produkt nebyl hodnocen+ přidat recenzi
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše