Bílý minerální olej

Bílý minerální olej, 1 l

(1)
ID produktu5106
Minerální olej je čirá kapalina, který se používá v širokém spektru kosmetiky a výrobků pro osobní péči.Více informací
326 Kč 270 Kč bez DPH

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

  • Parafínový olej
  • V krémech odbře absorbuje, zanechává lehký film.
  • Používá se jako nošič pro další produkty.
  • Je rafinovaný.

Použití

Minerální olej je čirá kapalina, který se používá v širokém spektru kosmetiky a výrobků pro osobní péči. Minerální olej je vysoce čištěný materiál získaný při zpracování ropy.

Používá se při výrobě kosmetického oleje a kosmetiky na odstranění make-upu. Např. dětský olej je v podstatě pouze naparfémovaný minerální olej.

Používá se tedy často při výrobě dětských krémů a pleťových vod. Bílý minerální olej má hydratační vlastnosti a snadno se mísí s ostatními kosmetickými přísadami.

Podle studie vypracované Pharma Cosmetix výzkumu ve Virginii a zprávy zveřejněné na Blackwell věstníku estetické dermatologie se uvádí, že bílý minerální olej pomáhá chránit pokožku a přirozeně ji hydratuje.

Bílý minerální olej je považován za nejčastější hydratační prostředek, je nedráždivý a působí jako antioxidant. Výborně odstraňuje mastnotu. Často se používá na odstranění make-upu.

Proč je používán v kosmetice a pro osobní hygienu?

Minerální olej je již dlouho považován za důležitou součást mnoha kosmetických formulací. Jeho jedinečný pocit a vlastnosti umožnily, aby byl používán v celé řadě kosmetických výrobků a výrobků pro osobní péči, od koupelových olejů, výrobky pro péči o vlasy, na kosmetiku pro péči o pleť, kde se nabízí mnoho výhod, včetně hydratace a změkčení pleti. Uváděné použití pro minerální oleje je např. vlasová kosmetika, kožní kondicionační činidlo - změkčovadlo, kožní kondicionér, ochrana kůže.

I když je zdrojem minerálního oleje ropa, je třeba si uvědomit, že bílý minerální olej se extrahuje z ropy, dále je vysoce čištěný.

TIP:nbsp;Použití v kuchyni - díky jeho vodě odpuzujících vlastnostem se používá na ošetření dřevěných lžíc, naběraček, prkýnek. Ochrání tak dřevěné nádobí před skvrnkama. Pokud chcete zvýšit účinnost, zahřejte ho a smíchejte s trochou včelího vosku.

Klasifikace dle 1272/2008

  • Kódy třídy a kategorie nebezpečnosti Asp. Tox.1
  • Signální slovo: Nebezpečí
  • H304 Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt.
  • Doplňkové informace: Produkt je klasifikován jako nebezpečný protože viskozita < 20,5 mm2/s (při 40°C).

INCI

  • Paraffinum Liquidum Surovina pro výrobu kosmetiky

Označení

  • CAS číslo: 8042-47-5
Parametry
Jednotkový objem (ml)1000
Velikost balení (ks)1
Země původuČeská republika
Hodnocení a recenze
5
5
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše