Čisticí pleťová maska se zeleným jílem, spirulinou a mátou á la Lush

Čisticí pleťová maska se zeleným jílem, spirulinou a mátou á la Lush
Taky tak milujete pleťové masky od Lush? Já teda hrozně – nikdy si nezapomenu vzít vzoreček Mask of Magnaminty. A tak jsem si minule říkala – proč si ji teda nevyrobíš? Tak jsem si ji teda vyrobila. S trochu pozměněným složením. A je dokonalá! Více informací
Suroviny pro tento receptAloe vera gelKosmetický glycerinBentonitZelený jílSpirulinaJojobové korálkyMátový esenciální olej
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Co bude potřeba?

- Gel na výrobu kosmetiky

- Kosmetický glycerin

- Bentonit

- Zelený jíl

- Spirulina

- Jojobové korálky

- Mátový esenciální olej

- Med – při focení jsem na něj zapomněla

- Miska

Jak na to?

Chtěla jsem použít oblíbené rčení „je to jednoduché jak facka“, ale ono správnou, vyváženou facku tak snadné dát není. Výroba masky je o dost triviálnější.

V misce nejprve smíchejte mokré ingredience – gel, glycerin a med – v poměru 5:5:3. Přikápněte trochu mátového esenciálního oleje a promíchejte.

Do základu přidejte 4 díly bentonitu, 2 díly jílu, 1 díl spiruliny a, až se dostatečně naobdivujete té dokonale modré barvy, 3 díly jojobových korálků, které jsou pro peeling citlivé kůže obličeje perfektně jemné.

Zamíchat a nanést! Díky stabilním ingrediencím máte i stabilní masku – v lednici, a teoreticky i mimo ni, o vás může pečovat tak dlouho, než se budete muset pustit do další várky.

Teď už vám bude ke štěstí stačit matlat na sebe krásně zelenou směsku při každé volné chvilce, případně skákat na nic netušícího přítele nebo si hodit selfíčko.

A proč vůbec tuhle masku chcete?  JE PROSTĚ BOŽÍ!

OK, čas na validní argumenty

Spirulina sice smrdí, ale v kombinaci s uklidňující a chladivou mátou si toho ani nevšimnete – zato jejích čisticích a stahujících účinků rozhodně ano! Hodit se vám tahle superpotravina plná betakarotenu bude hodit i na jídlo, případně ji smíchejte s jogurtem a máte na světě masku č. 2.

Med dokáže pleť skvěle vyživit a rozjasnit, kromě toho má léčit akné a pomáhat rychleji hojit suchá místa. Alergici ho mohou nahradit větším množstvím gelu, za sebe med ale v tomto množství doporučuji. Sama jsem na něj topicky alergická, ale s touto maskou nemám problém!

Bentonit a zelený jíl vám udělají podobnou službu, navíc je můžete využít jako samostatnou masku po smíchání s jogurtem nebo obyčejnou vodou. Zejména mastnější pleť trpící na akné je ocení. Tyhle dva kouzelné prášky vám nečistoty z pleti vytáhnou naprosto s přehledem.

Jemné jojobové korálky nejenže skvěle vypadají, zároveň vám ale poskytnou jemný peeling (TIP: v časovém presu vemte trochu masky, smíchejte s trochou vody a použijte pouze jako peeling). Zapomeňte na hrubé částečky z přípravků z drogerie, které vás odrbou na kost. Tento peeling téměř neucítíte, zato efekt bude vidět skvěle – navíc kůži nerozdráždíte a nenarušíte její přirozenou ochranu.

Glycerin a gel spojují všechnu tu nádheru dohromady, ale také společnými silami pleti pomáhají udržet si vláhu a hojit drobné nedokonalosti.

Suroviny
Kosmetický glycerin
Jojobové korálky
Mátový esenciální olej
Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše