D-LIMONENE V, pomerančové terpeny

D-LIMONENE V, pomerančové terpeny, 100 ml

ID produktu4669
Přírodní aromatická látka. Díky široké škále výhodných aplikací je d-Limonen jedním z nejvýznamnějších přírodních terpenů.Více informací
99 Kč 82 Kč bez DPH

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

Čirá řídká kapalina s příjemně suchou citrusovou vůní, je to pára destilovaná z citrusových slupek.

D-Limonen, také známý jako citrusový terpen je hlavní chemická složka obsažená v za studena lisovaných slupkových olejích, které lze získat ze všech jedlých citrusových plodů, zejména z pomerančů, citronů a limetek. Po prvním lisování slupek se získává z výsledného oleje destilačním procesem.

Dvě chemické formy limonenu jsou d-limonen, který se nachází převážně v pomerančových slupkách, a L-limonen, který se vyskytuje převážně v citronových slupkách. Limonen dostává svůj název od botanického názvu pro „Lemon“ - Citrus limon - díky bohatosti této přírodní sloučeniny v citronových slupkách.

Díky široké škále výhodných aplikací je d-Limonen jedním z nejvýznamnějších přírodních terpenů. S lehkou, příjemně suchou a osvěžující sladkou citrusovou vůní je ceněn pro svou vůni a používá se spíše ve vůních a zelených čisticích prostředcích než v terapeutických aplikacích.

Použití

Má silnou odmašťovací schopnost, proto je často používán jako čistidlo a ředidlo. Urychluje schnutí a dodává příjemnou vůni. Tento olej je velmi univerzální, jeho použití je bezpečnější a účinnější než u většiny komerčních a průmyslových čističů.

Doporučená maximální dávka je 5-15%. 5 - 15% z celkového množství produktu může být smíchán s povrchově aktivními látkami pro čisticí prostředky nebo solubilizován a přidán do vody a octových základů pro účinné přírodní dezinfekční povrchové čističe pro domácí použití.

D-Limonen funguje jako jemný a ekologický čistič, vůně a odmasťovací agent. Může být také použit v plné síle jako biologicky odbouratelné rozpouštědlo. Odstraňuje nečistoty, jíl, mastnotu, dehet, vosk, gumu, sůl, lepkavé zbytky lepidel a skvrny od skvrn od i inkoustu nebo oleje, pomáhá dezinfikovat, přidává lesk a deodoruje svěží vůní. Může být přidán do smáčedel, jako je voda nebo octový základ, aby se dosáhlo lepší solubilizace.

Poznámka: Není určeno k terapeutickému použití, používá se většinou v zelených čisticích prostředcích a vůních.

Jak funguje D-LIMONENE?

D-Limonen je vonný prostředek, odmasťovací prostředek a jemný, ale výkonný čistič, který je považován za účinného pro odstraňování skvrn, mastnoty, dehtu a dalších látek, čímž vytváří přirozenou náhradu za oblíbenější rozpouštědla, která obvykle obsahují chlor nebo ropu.

Díky své jemnosti se z něj stala oblíbená přísada do bezvodých mýdel na ruce, ve kterých se říká, že nejen čistí, ale také zanechává ruce svěží. Při aplikaci na různé typy tvrdých povrchů, jako jsou desky, okna, zrcadla, podlahy, vany, ledničky, automobily a elektronické předměty, je d-Limonene pokládán za leštič.

Pozor, přímá aplikace na lakované povrchy, plexisklo, plasty nebo sklolaminát se nedoporučuje. Je to silné rozpouštědlo, vždy nejdříve ozkoušejte váš povrch, zda je D-limonene vhodný.

Jak si vyrobit čistící sprej?

Čisticí sprej s citronovým krémem

D-Limonen - 75 ml, Polysorbate 20 nebo Polysorbate 80 - 75 ml, Ocet - 150 ml, Voda - 200 mlSmíchejte d-limonen a polysorbát dohromady. Pomalu přidávejte ocet a vodu a jemně mícháním promíchejte. Dejte do lahve rozprašovačem a použijte pro všechny vaše potřeby čištění! Vždy důkladně ozkoušejte vhodnost použití, zejména pozor na lakované a plastové předměty, pokud by se D limonen použil ve vysokém dávkování, může je poškodit.

Čistící krém

Emulgační vosk č. 3 - 7 g, D-limonen - 18 g, Převařená voda - 75 g, Jedlá soda - 1 lžičkaEmulgační vosk a d-limonen dejte do kastrolu a rozpusťte. Přidejte vodu a zahřejte. Odstraňte z tepla. Šlehejte, aby se směs ochladila, přidejte jedlou sodu. Uložte do vhodné nádoby. Používejte jako jakýkoli mírně drsný čistič pro domácnost.

Upozornění

Produkt je určen pouze pro externí použití.Signální slovo: Nebezpečí. H226 Hořlavá kapalina a páry. H304 Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. H315 Dráždí kůži. H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H411 Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

INCI

Citrus Aurantium Dulcis Peels Oil

Označení

CAS č.: 8008-57-9, EINECS č.: 232-433-8, EINECS CAS č.: 8028-48-6

 

Obrázek je pouze ilustrativní! Předmětem dodávky je pouze aroma.

Parametry
Jednotkový objem (ml)100
Velikost balení (ks)1
Hodnocení a recenze
Produkt nebyl hodnocen+ přidat recenzi
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše