Henna - měděná barva a kúra na vlasy
Henna - měděná barva a kúra na vlasy
Henna - měděná barva a kúra na vlasy
Henna - měděná barva a kúra na vlasy
Henna - měděná barva a kúra na vlasy

Henna - měděná barva a kúra na vlasy, 1 kg (10 ks/100 g)

ID produktu6769
Indická přírodní henna je prášek získaný z vysušených a rozdrcených lístků tradiční indické rostliny Lawsonia inermis, která obsahuje čistě přírodní látku lawson, která se váže na vlasové proteiny a vytváří měděný odstín.Více informací
690 Kč 570 Kč bez DPH

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

V Indii, kde henna díky výjimečným klimatickým a půdním podmínkám dosahuje nejvyšších kvalit, se v biologickém hospodářství pěstuje naše jedinečná najemno umletá a 3x filtrovaná, čistá indická henna.

Na jakou barvu Vám henna chytí? Je třeba si uvědomit, že přírodní barvy nemají schopnost barva zesvětlovat vlasy, proto tyto barví v závislosti na pigmentace Vašich vlasů. Čímž jsou původní vlasy tmavší tím menší bude barevný efekt. Přírodní barvy také mají tu vlastnost, že nechytá u každého stejně.

Indická přírodní henna je prášek získaný z vysušených a rozdrcených lístků tradiční indické rostliny Lawsonia inermis, která obsahuje čistě přírodní látku lawson, která se váže na vlasové proteiny a vytváří měděný odstín.

Kromě toho lístky a semínka této rostlinu mají ozdravné účinky. Zanechávají vlasy lesklé, hebké a chrání pokožku hlavy před lupy či jinými kožními chorobami. Henna tak dodává vlasům přirozený lesk a charakteristický červeno hnědý odstín.

Má trvalé barvicí účinek, aniž by obsahovala amoniak, peroxid, parabeny, těžké kovy či jiné chemické přísady. Mezi chemickým barvením a aplikací henny a indiga doporučujeme dodržovat minimální rozestup 4 týdny.

Mýty o Henne

Henna mi chytí do zelena

Pravá 100% čistá henna barví jen a jen do měděných odstínů v závislosti na aktuální pigmentace vlasů. Do zelena však henna může zreagovat v případě, že nepoužijete čistou hennu, ale hennu s metalickými aditivy. Někdy se do méně kvalitní henny přimíchávají chemické přísady na podpoření červených pigmentů.

Na chemicky barvené vlasy, hennu už používat nemůžu

Po barvení chemickými barvami doporučujeme dodržet minimální dobu 4 týdnů před aplikací henny. Je to z důvodu, aby henna dokázala proniknout do struktury vlasu a předat mu barevný pigment a blahodárné účinky.

S hennou se dají vlasy přebarvit na jakoukoliv barvu

Přírodně henna barví vlas vždy jen do měděných odstínů v závislosti na jeho pigmentace. Naopak henny, které barví jinak než do měděna, jsou henny s přídavkem barviva. Pokud Vám měděný odlesk vyhovuje, vždy je lepší použít právě čistou hennu, jelikož při ní si můžete být jistá maximálními významnými preventivními a vyživovací účinky pro vlasy.

Pro naše zákaznice, kterým měděná barva nevyhovuje jsme připravili několik alternativ - ako cassia, indigo, henna&indigo.

Účinky

Má blahodárný vliv na pokožku hlavy a eliminuje maštění vlasů, zabraňuje tvorbě lupů a jiných nemocí pokožky hlavy, vlasy zpevní a dodává jim přirozený lesk, vlasy zabarví v měděných odstínech v závislosti na jejich pigmentu, překryje šediny.

Upozornění

  • Před použitím henny a ostatních přírodních barviv se nedoporučuje používat šampony a kondicionéry se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu.
  • Vlasy by měly být čisté a bez zbytků fixačních tužidel a sprejů.
  • Uchovávejte na suchém a tmavém místě.

Návod na aplikaci

  • Do misky si připravíme od 50 g henny při krátkých po 100 g při dlouhých vlasech. Prášek zalijeme vodou nebo jinou zálivkou při teplotě cca 60 °C. Masu řádně promícháme.
  • Vytvořenou kaši naneseme na umyté a mírně vlhké vlasy, které pak přikryjeme igelitovou čepicí a ručníkem. Přípravek necháme působit minimálně jednu až po dobu několika hodin. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků henny. Vezměte si zatím svou oblíbenou knížku :-)
  • Vlasy důkladně omyjeme a ošetříme běžným postupem.

Složení

  • Pro Vaši snadnější orientaci uvádíme za složením v latinském jazyce i český ekvivalent.
  • Lawsonia inermis (jemně mleté lístky henny).
Parametry
BarvaMěděná
Jednotková váha (g)100
Nejčastější použitíPéče o vlasy
Velikost balení (ks)10
Hodnocení a recenze
Produkt nebyl hodnocen+ přidat recenzi
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše