Balzám na nehty

Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Taky to znáte? Suchá, otřepená kůže kolem nehtů, suché, křehké a lámavé nehty?
Nejsem příznivcem umělých nehtů, mám je ráda přirozeně pěstěné, upravené, bez bílých flíčků a různých rýh, s krásnou a zdravou kůžičkou okolo nehtových lůžek.
Tak jsem ty svoje nehty vždycky pěkně „vypiplala“ a obrušovala do dokonalého tvaru a měla jsem z nich radost…..no nic naplat, ale ruka s pěstěnými nehty má něco do sebe……..a pak najednou ťuk a křehký nehet je fuč. Ksakru, zase budu čekat, až to doroste a ty ostatní musíte zkrátit, aby ten rozdíl nebyl tak vidět……a tak pořád dokola a dokola.
To byl důvod, proč jsem hledala „něco domácího“, co by křehkost umírnilo a kůžičku ozdravilo………

Recept na výrobu balzámu na nehty:

 

všechny složky ve vodní lázni rozpusťte a promíchejte, nalijte do kelímku a nechejte chladnout za občasného promíchání, jakmile teplota klesne pod 40°C, přidejte:
30 kapek silice – citron, levandule, eukalyptus, grapefruit, cypřiš nebo rozmarýn v jakékoli kombinaci,
pokud trpíte nehtovou plísní, doporučuji použít rozmarýn, nebo cypřiš v kombinaci s tee tree.

Bude se vám to zdát dost lepivé, není to balzám na den, ale na celonoční regeneraci, kvůli zamezení zamaštění postele určitě přetáhněte rukavice.
Pokud pracujete s vodou, v mrazu, nebo máte extrémně přesušené ruce, potom můžete trošku balzámu pečlivě rozetřít na ruce i ve dne, vytvoří vám na rukou ochranou voděodpudivou vrstvičku, takže si ruce „nevymáčíte“, nebo vás ochrání před vysušováním v mrazivém počasí.


Přeji vám všem krásné nehty
Bláža

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše