O Ekokoze

Jak to všechno začalo?
Začalo to jednou kozou. Byla to příšerná, rozmazlená a náročná ničitelka všeho zeleného. Jednoduše nám přerostla přes hlavu a tak jsme se rozhodli, že ji musíme ukáznit a pořídili jsme k ní další kozí parťačku. A najednou, vlastně ani nevíme jak, bylo kozích parťaček třicet.
Číst více
naše stádo
A takto nenápadně to začalo...

Kozí holky začaly mít mléko a my touhu zpracovávat mléko na sýr a jogurty. Ale absolutně jsme nevěděli jak na to ani co k tomu použít.

Složitou cestou jsme se dostali k receptům a k syřidlu i ke kulturám a pustili se do výroby.

Naše hodnoty

Snažíme se nabízet alternativu k chemickým vychytávkám a snad se nám to i daří. Máme radost, když vidíme, kolik lidí se zajímá o vlastní výrobu a budeme vám rádi nápomocni. Stejně tak s radostí uvítáme vaše recepty a nápady.

naše stádo
Byl tu malý problém

Byl tu jen malý problém, že jsme ze začátku potřebovali jen všeho malé množství a tak jsme se domluvili s kamarády, že si od nás přebytečné potřeby pro výrobu koupí.

Ani jsme nevěděli, že máme tolik kamarádů...

naše stádo
Kam směřujeme?

Začali jsme tedy nabízet vše pro výrobu sýrů a mléčných výrobků a tím, že naše zboží sami používáme, poskytujeme i nápomocnou radu při problémech. Pokud se tedy stane, že vám něco nejde, není nic jednoduššího než zvednout telefon a zavolat nám. Zcela jistě problém odhalíme.

A i koza může za naše první vyrobené mýdlo. Po výrobě sýrů nám zůstávalo hodně syrovátky a tak jsme se pustili do výroby mýdla s kozí syrovátkou. A v bledě modrém se opakovalo to, co u sýrů. Takže co jsme potřebovali pro výrobu mýdla, rovnou jsme dali i pro ostatní na eshop. Mýdla byla skvělá, byl to naprostý poklad pro trpící atopickým ekzémem nebo lupénkou. Mýdlem to začalo, ale určitě neskončilo, pokračovali jsme cestou přes mastičky, krémy, balzámy na rty, opalovací krémy a pak jsme se pustili do pracích prášků a výroby svíček.

Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše