Božská krémová tvářenka

Božská krémová tvářenka
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis
 
     Budete potřebovat:
 
avokádové máslo  – koupíte zde
mrkvový olej  – koupíte zde
jojobový vosk  – koupíte zde
růžový jíl  – koupíte zde
barevný oxid  (já mám růžový)  – koupíte zde
oxid zinečnatý  – koupíte zde
mica prášek  (já jsem použila tuším bordó)  – koupíte zde
případně EO na ovonění, v mém případě to byla mandarinka  – koupíte zde
 
 
     Jak na to:
 
    Ve vodní lázni  rozpusťte základ – 12 dílů jojobového vosku, 15 dílů mrkvového oleje a 6 dílů avokádového másla  (jasně, poměry jsou zas trochu divně zadané, je to kvůli poměrům sypkých ingrediencí). Všechny uvedené poměry jsou množstevní, nikoliv váhové.

 

Jakmile je směs homogenní, odstavte ji a přimíchejte sypké ingredience. Tady si můžete zaimprovizovat, záleží na tom, jaký a jak sytý chcete výsledný odstín; v mém případě to bylo 8 dílů jílu, 2 díly mica prášku a 6 dílů barevného oxidu (barevného a ZnO dohromady). Nakonec můžete přidat i EO; vše rozmíchejte dohladka, zejména ZnO je dobré si rozmíchat dopředu v miniaturním množství oleje, bude snadnější jej zapracovat bez hrudek.

 
    Hotovou směs, která by měla být již  vcelku dost hustá, vlijte do připravených mističek – na Ekokoze najdete buď  vysouvací plechové, nebo luxusní balení se zrcátkem. Počkejte, až směs ztuhne, a máte hotovo!
 
    Pokud nejste tvářenkový člověk, ale dáváte  přednost bronzeru, sáhněte místo jílu  po kakau a přidejte bronzový mica prášek; stejně si můžete namíchat i světlé nebo tmavé  konturovací produkty  (jak se zkráceně řekne „konturovací produkt“, jde to vůbec?). Já jsem s oběma  naprosto neschopná, takže budu nadále růžolící dívkou.
 
 
    Tvářenka neucpává póry a docela  slušně drží  (zvlášť pokud jí člověk přepudruje, na což jsem většinou líná). Jíl uzdravuje pleť, mastné složky brání vysoušení a ZnO přispívá k antisepticitě celého produktu.  Barva se dá dost dobře navrstvit. Díky  mrkvovému oleji a ZnO obsahuje i nějaké to  základní SPF. 

 

Často se mě ptáte na nahrazování surovin (máslo za máslo, vosk za vosk), což ve většině případů jde, tady bych si ale třeba lajzla místo avokádového másla jedině mangové nebo olivové – jsou podobně měkká, místo jojobového vosku snad jen mandlový – jinak by konzistence nebyla tak snadno roztíratelná. 

Tvářenka jde samozřejmě dost dobře použít i jako oční stín nebo tint na rty. 

Bez blesku, s bleskem
    
Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše