Co byste o výrobě domácí kosmetiky měli vědět

Popis

Obchody jsou plné kosmetických výrobků na ošetření každé části těla a nejednomu přijde na mysl otázka: „ Proč si vyrábět doma něco, co si můžu pohodlně koupit“?

Pokud se alespoň trochu zajímáte o složení kosmetiky, dáte za pravdu tomu, že najít opravdu dobrý kosmetický přípravek je mnohdy nadlidský úkol. Chemické konzervační látky, syntetická barviva, látky, které jen zvyšují citlivost pleti a v kosmetice se často nacházejí.

Každý den se na nás z televize, internetu nebo stránek časopisů valí reklamy na krémy, pleťové masky, tělová mléka. Zmateni reklamou, kupujeme přípravky a někdy za zapomeneme zajímat o to, co obsahují.

Hledáme ideální přípravek, přitom v jednoduchosti je kouzlo a proto v případě ošetření těla udělá rostlinný olej tu nejlepší službu. Například mandlový olej se pomalu vstřebává a zůstává po něm příjemně vláčná pokožka. Bambucké máslo výborně ochrání před mrazem, na rozdíl od krémů s obsahem vody které v zimním období nejsou vhodné.

V případě ošetření pokožky těla si vystačíme s čistým rostlinným olejem nebo výše zmiňovaným bambuckým máslem. V případě krému na obličej, pleťových masek, krémů na ošetření nohou vezmeme na pomoc krom esenciálních olejů také včelí vosk, kosmetický jíl, lecitin

Doba skladování domácí kosmetiky je závislá na složení přípravku, obecně se dá říci, pokud je v přípravku obsažena voda, je nutné ho co nejrychleji upotřebit. Prodloužit trvanlivost však můžeme také přidáním vitamínu E nebo extraktu s grepových jader.

Pokud se chcete pustit do výroby kosmetiky, budete potřebovat především ingredience. Základní surovina je bambucké máslo. Větší balení se vám rozhodně vyplatí, protože ho užijete, ať máte pleť suchou nebo mastnou. Můžete ho použít i jako základ očních krémů, balzámů na rty, využití najde i při výrobě tuhých parfémů. Bambucké máslo je v kosmetickém průmyslu častá složka těch nejluxusnějších přípravků. Výhodou bambuckého másla je především jeho odolnost vůči žluknutí a snášenlivost pokud máte citlivou pokožku.

Kokosový olej zase oceníte díky jeho krásné vůni a jeho přidáním do přípravku způsobíte, že už mnohdy nebude třeba přidávat esenciální olej, vůně kokosového oleje udělá své.

Pupalkový a brutnákový olej jsou volbou pro ty, kdo mají velmi suchou pokožku. Měsíčkový olej není olej jako takový ale výluh květů měsíčku v oleji. Výsledný přípravek nejen zbarví do žluta, ale jeho přidáním do přípravku prospějete svým žilám. Koneckonců měsíčkový olej propagovala věhlasná bylinářka Maria Treben právě při křečovým žílách.

Včelí vosk dodá přípravkům v závislosti na množství tuhou konzistenci. Jeho použití je vhodné právě v krémech na ošetření extrémně namáhaných rukou.

Lecitin slouží jako emulgátor, což znamená, že spojí vodu a olej. Jeho zašleháním do přípravku rázem vyčarujete snadno se roztíratelný přípravek s lehkou konzistencí.

Esenciální oleje nejsou rozmarem ale nutností. Na rozdíl od chemicky vyrobených parfémů můžeme pomoci nich nejen příznivě ovlivňovat psychiku, ale pomůžou nám bojovat s nečistou pletí, mykózou nebo třeba celulitidou.                                                                             

Výroba domácí kosmetiky je ve své podstatě životní styl. Říkáme tím, že nám záleží na naší pokožce a děláme maximum, abychom si dopřáli to nejlepší. V neposlední řadě je s láskou vyrobený krém ten nejlepší dárek.                                                                                                                                                                                    

Co byste o výrobě domácí kosmetiky měli vědět
Vytvořeno02.02.2023
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše