Darovací listina - Adopce květiny na louce - Hvězdnice chlumní

Darovací listina - Adopce květiny na louce - Hvězdnice chlumní

ID produktu7019
Přinášíme vám možnost místo fyzického dárku podpořit skvělou věc a obdarovému věnovat darovací listinu. Ta mu poskytne detailní informace, na jaký účel byly peníze na jeho dar věnovány.Více informací
na dotaz na dotaz
Prodej ukončen
Tento produkt nelze zakoupit

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Certifikát

 • Certifikát je vytištěný na 100% recyklovaném papíře.
 • Arnice předáváme vždy celou sumu dárkového certifikátu.
 • Váš dar ve výši 200 Kč přispěje na každoroční péči o suchou stráň, kde hvězdnice chlumní roste. Jen díky Vám můžou spolupracovníci Týmu Bořena udržovat skoro hektar louky s hvězdnicemi.

Hvězdice chlumní
 • Hvězdnice chlumní je ohrožená rostlina slunných lesostepí a na suché stráni ji v létě nepřehlédnete.
 • Je vysoká, fialově kvetoucí květina a má lehkou vůni po vanilce.
 • Na Slovensku jí lidé říkají astra kopcová, v Česku ale ubývá kopců, kde by mohla růst.
 • Potřebuje slunce nad hlavou, volné místo v trávě kolem sebe a vápnitou půdu pod nohama.
 • Zákon ji chrání jako ohrožený druh.
 • Arnika formou pozemkového spolku Tým Bořena již od roku 1985 pečuje o pozemky v Českém středohoří.
 • Na jedné ze strání, o které se starají, vytvořili takové podmínky, které hvězdnici chlumní vyhovují. Stráň průběžně udržují a sečou ručně až koncem léta. Rostliny, které ještě kvetou, nechávají neposečené, aby mohla dozrát semena.

  Kdo je Arnika

  Arnika je česká nezisková organizace, která již 15 let spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Věří, že přírodní bohatství není pouze darem, ale také závazkem uchovat jej do budoucna. Svou činnost opírá o tři pilíře – zapojení veřejnosti, odborné argumenty a komunikaci s médii.

  Arnika pracuje ve třech programech

  Centrum pro podporu občanů

  Posláním Arniky je pomáhat lidem, kteří se chtějí podílet na rozhodování o životním prostředí v místě, kde žijí. Poskytují bezplatnou pomoc jednotlivcům, občanským sdružením i obcím. Zaměřují se zejména na problematiku zeleně a životního prostředí měst, ochranu vod a vodních toků, toxické látky a odpady. Prosazují právo občanů na informace a na účast v rozhodování.

  Ochrana přírody

  Program Ochrana přírody podporuje zachování druhové rozmanitosti živočichů i rostlin. Hledá a prosazuje přírodě blízké spravování a využívání vodních toků. Směřuje ke sladění požadavků ochrany přírody s protipovodňovou ochranou a hospodářským využitím vodních toků i jejich okolí. Šetrné hospodaření v krajině chrání přirozené biotopy ohrožených druhů. Zachování rovnováhy v přírodě je důležité i pro kvalitní život člověka.

  Toxické látky a odpady

  Arnika prosazuje nahrazování toxických látek bezpečnými alternativami, právo občanů na informace o nebezpečných látkách v životním prostředí, hospodárné nakládání se surovinami, prevenci vzniku odpadu a šetrné nakládání s odpadem.

  Příklad příběhu s dobrým koncem

  Od roku 2004 musí velcí znečišťovatelé v České republice nahlašovat své emise a odpady do Integrovaného registru znečišťování (IRZ). Došlo tak k zúročení několikaletých aktivit kampaně Arniky "Budoucnost bez jedů".

 • Hodnocení a recenze
  Produkt nebyl hodnocen+ přidat recenzi
  Na vašem soukromí nám záleží

  Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

  Upravit moje volbyPovolit vše