Domácí pěna a krém na holení

Domácí pěna a krém na holení
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

S rostoucími teplotami odkládáme vrstvy, oblékáme se do šatů, sukní nebo šortek a vystavujeme holou kůži… Což pro mnoho z nás znamená taky častější holení. A protože jsme přesvědčení, že je možné vyrobit přírodní a šetrnou náhradu prakticky jakéhokoli kosmetického přípravku, ať už je to zubní pasta nebo deodorant, rozhodli jsme se vzít si do parády i produkty na holení!

Chrání, zjemňuje a vyživuje

Jestli jste se už někdy zkoušeli oholit nasucho, asi Vás nemusíme dlouze přesvědčovat, že je při holení rozumné vždy používat pěnu nebo krém k tomu určené… Po holení „bez ničeho“ na pokožce často vyskáčou pupínky, kůže zůstane podrážděná, vysušená, je mnohem náchylnější k poranění a chloupky snáze zarůstají. Proti tomu všemu skvěle fungují různé produkty na holení. Ty totiž pokožku vyživí, hydratují a vytvoří ochrannou vrstvu mezi kůží a žiletkou nebo holítkem. Chloupky navíc nadzvednou, takže je pak ufiknete blíž pokožce a hladcí zůstanete delší dobu. Což je dost silný důvod, proč si svůj domácí přípravek na holení vyrobit!

A protože víme, že každému vyhovuje něco jiného, a taky aby bylo z čeho vybírat, máme tu pro Vás rovnou dvě varianty přípravku na holení. Jak krémový, tak pěnový!

Domácí krém na holení

Základ krému na holení vždy tvoří kombinace olejů, mýdla a vody. Z toho jsme vycházeli i my. A přidali jsme ještě sodu, která předchází podráždění pokožky a med (nebo aloe vera gel). Ten zase zajistí potřebnou výživu a hebkost.

Co je na krém na holení potřeba:

Jak na to:

Nejprve ve vodní lázni nebo v mikrovlnce, pokud jste línější stejně jako já :), nechte povolit bambucké máslo. Stačí, aby bylo měkké, úplně tekuté ho nechceme. V mikrovlnce mu dejte asi 40 vteřin, ve vodní lázni trošku déle. (A pokud si krém připravujete v horkém létě, nejspíš můžete tenhle krok úplně vynechat). Vedle si v misce prošlehejte povolený kokosový olej, glycerin a kastilské mýdlo. Pak pomalu přilévejte bambucké máslo a pořád metličkou míchejte. Šlehejte asi minutu a poté postupně přidávejte med (aloe vera gel) a sodu. Nakonec přikápněte extrakt z grepových jader (vitamin E) a dobře promíchejte. Když je produkt krémový jako jogurt nebo majonéza, máme hotovo. Krém přemístěte do sklenice a nechte 24 hodin odpočívat v pokojové teplotě. Skladujte v uzavíratelném obalu, třeba v téhle skleničce s hliníkovým uzávěrem. Holící krém v pokojové teplotě zvládne i 3 měsíce.

TIP: Při sprchování nebo koupání nechte krém na okraji vany, ať teplou párou v okolí trošku povolí. Aby se do krému nedostaly bakterie, je lepší na jeho nabírání použít lžičku nebo si před použitím osušit ruce.

Jednoduchá domácí pěna na holení

Vyrobená jen z přírodních ingrediencí, hotová za chvilinku, jednoduchá, ale velice účinná a praktická. Taková je tahle pěna na holení, jednou ji umícháte a jinou už nebudete chtít!

Co je na ni potřeba:

Jak na to:

Nemůže to být jednodušší! Vše prostě smíchejte ve zpěňovací lahvičce a dobře protřepejte tak, aby se všechny ingredience smísily. Protřepejte také před každým použitím.

TIP: V létě nedoporučujeme do produktu používat citrusové oleje, jsou fotosenzibilní, takže by citlivým jedincům mohly způsobit vyrážku.

A pokud chloupky raději trháte, než holíte, zkuste třeba depilaci cukrovou pastou.

Co raději používáte Vy, krém nebo pěnu?

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše