Eva Kopasová - Motýlí masáže pro Novorozeňátka

Eva Kopasová - Motýlí masáže pro Novorozeňátka

ID produktu6855
Kniha otevírá důležitý svět komunikace s novorozeňátky pomocí léčivých doteků, hlazení a Motýlích masáží ve spojení s květovými esencemi a přírodními masážními oleji.Více informací
308 Kč 308 Kč bez DPH
Ihned k odeslání

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

O knize

Kniha otevírá důležitý svět komunikace s novorozeňátky pomocí léčivých doteků, hlazení a Motýlích masáží ve spojení s květovými esencemi a přírodními masážními oleji. Jemné doteky a hlazení by se měly stát standardní péčí o novorozeňátka nejenom na odděleních šestinedělí, ale i na neonatologických odděleních pro předčasně narozené děti. Podobně by se hlazení dětí způsobem Motýlích masáží mělo stát součástí každodenní péče o nově narozené děti po příchodu domů z porodnice; čím dříve se začne, tím lépe nejenom pro samotná novorozeňátka, ale i pro celou rodinu. Motýlí masáže, jak ukazuje tato kniha, která totiž jsou blahodárné nejenom pro jejich tělesný, smyslový a emoční vývoj, ale také podporují hluboké vazby v celé rodině, protože nedílnou součástí tohoto vzácného pouta se stávají i tatínkové či ostatní členové rodiny. Něžný dotek v prvních týdnech po porodu znamená víc než jakákoliv jiná péče.

Součástí knihy jsou i jemné doteky jako „Konejšivé doteky“, „Hlazení pěti Srdcí“,„Hedvábné hlazení“ a „Růžová Bublinka lásky“, kterými otevíráme pro nově narozeného človíčka důležitý svět doteků již od prvních dnů. Stejně tak je důležité takto pravidelně vitalizovat děti i v pozdějším období jejich vývoje „kytičkovými dlaněmi“, kdy je budou tyhle blahodárné voňavé doteky provázet celým obdobím dětství a podporovat je. Zharmonizují a ztiší i hyperaktivní děti a hezky podpoří jejich klidné spaní. Ale i pro dospělé jsou tyto doteky stejně účinné a je taky příjemné, když jsou i budoucí maminka s miminkem v lůně takto opečovávané.

Naše dlaně jsou naším vzácným darem a dovedeme s nimi doslova léčit na těle i na Duši. A když se do nich ještě přidá voňavá květová esence, jsou to „kytičkové dlaně“, které opečovávají jemnou pokožku děťátka a sytí jeho emoční svět.

Vydejme se společně se svými dětmi na cestu porozumění, něhy a lásky. Nechejme své děti vyrůst ve vyrovnané a sebevědomé bytosti. Milujme je, hlaďme je a dotýkejme se jich, kdykoliv je to možné. Vnímejme jejich pocity, a vše, co od nás potřebují. Naučme se znát, kdo jsou oni a kdo jsme my.

Kniha Motýlí masáže pro Novorozeňátka vyšla ve vyd. Maitrea (2016).

O autorce

Eva Kopasová působí v oblasti porodnictví již 13 let. Do této oblasti přináší nové pohledy, inspiruje a ukazuje nové cesty a možnosti, jak ženám, jejich dětem a partnerům pomoci v období zrodu nového života a celého dění kolem něj. Vedle aromaterapie, které se profesně věnuje mnoho let a do které výrazně přispívá taky svým odborným vzděláním inženýrky chemie, se věnuje i květovým esencím. Vytvořila zcela nové květové esence s vůní, které významně pomáhají nejenom v období příchodu děťátka na svět, ale i obecně v různých životních situacích.

Vede semináře pro těhotné ženy i nastávající tatínky, spolupracuje se soukromými porodními asistentkami, které učí nové nefarmakologické přístupy; a také s porodními asistentkami na porodních sálech, které učí, jako mohou pomocí aroma-olejíčků a květových esencí podpořit rodící ženy a vůbec celý přirozený příchod jejich dětí na svět. Na neonatologická oddělení v řadě nemocnic v Čechách, na Moravě a na Slovensku zavádí jemné doteky a „Motýlí masáže“ taky pro předčasně narozené děti a učí rodiče, jak se mohou dotýkat svých předčasňátek v inkubátoru, a tím je podpořit ve vývoji a léčit na jejich cestě „náročnějšího“ vstupu do života. Zavádí také „Konejšivé doteky“ a používání voňavých květových esencí do rehabilitační praxe pro nejmenší, čím se terapie hezky provoní a prohloubí. Spolupracuje také s lektorkami „ženských kruhů“, které květovými esencemi s vůní Růže opečovávají a harmonizují ženský emoční svět a ladí jej do jemné láskyplné tóniny.

Je také spoluautorkou knihy Narodilo se předčasně, která vyšla ve vyd. Portál (2009).

Parametry
Nejčastější použitíKrémy, mastičky
Velikost balení (ks)1
Hodnocení a recenze
Produkt nebyl hodnocen+ přidat recenzi
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše