Heřmánkový krém na všechno od Štumbyny

Heřmánkový krém na všechno od Štumbyny
Heřmánku není nikdy dost! Parádní recept na krém, ve kterém tahle bylinka hraje hlavní si pro nás připravila i Janička, která na svém blogu tvoří zázraky z přírodní kosmetiky. Děkujeme!Více informací
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Heřmánkový krém

Heřmánek je jedna z mých nejoblíbenějších bylinek. Miluju jeho vůni, vzhled a hlavně účinky. Celý rok si z něj dělám čaje. Přidávám ho do mýdel, tuhých šampónů, octových oplachů, olejů a také do krémů a mastí. Jediná jeho nevýhoda je, že se dá sbírat jen pár týdnů v roce a proto ho nikdy nemám dostatek.

Účinky heřmánku v krému:

Zklidňuje, působí protizánětlivě, ulevuje od bolesti a zlepšuje hojení ran. Je to jedna z mála bylin, kterou můžete používat bez omezení a je vhodná i pro děti a těhotné.

12efaa_f3cee82da6594e20b5533552839ac15d~
 
 

Co budeme potřebovat?

- 3 lžíce bambuckého másla

- 2 lžíce mandlového oleje

- 2 lžíce kokosového oleje

- 2 lžíce sušeného heřmánku

- 1/3 lžičky mrkvového oleje

- 1/4 lžičky vitamínu E (není nutný, ale zaručí vám delší trvanlivost)

- 8 kapek éterického oleje heřmánek

Postup:

Do misky dáme bambucké máslo s mandlovým a kokosovým olejem. Vložíme do vodní lázně a počkáme, dokud se všechny suroviny nerozpustí. Přidáme heřmánek a pořádně promícháme. Misku vyndáme z vodní lázně a necháme stát při pokojové teplotě. Druhý den znovu rozehřejeme ve vodní lázni, promícháme, vyndáme z lázně a necháme stát. Celou akci opakujeme i třetí den, akorát po rozpuštění směs přecedíme přes jemné sítko (můžete použít i kávový filtr nebo plátýnko). Teď už máme skoro hotovo a čeká nás ta nejzábavnější část, kde se dějou ty kouzla. Směs dáme na několik minut do mrazáku, dokud celá lehce neztuhne. Vyndáme a vyšleháme elektrickým šlehačem (můžete i růčo). Během šlehání přidáme mrkvový olej, vitamín E a éterický olej. Když se vám zdá, že je krém stále moc tekutý, znovu na chvilku zmrazte a vyšlehejte.

Skladování:

V zimně mám krém normálně na poličce v koupelně, ale v létě ho určitě uchovávejte na chladném místě (špajz, lednice).

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše