Jak kombinovat obaly a knoty

Jak kombinovat obaly a knoty
Chystáte se vyrábět přírodní svíčky, vybrali jste si obal, ale nevíte, který do něj zvolit knot tak, aby svíčka perfektně hořela? Chcete vědět, jaké knoty a obaly k sobě dokonale pasují? V tomto článku se vše dozvíte a naučíte se, jak kombinovat obaly a knoty, abyste už nikdy neudělali chybu.Více informací
Suroviny pro tento receptPlechové obaly na svíčkySkleněné obaly na svíčkyFormy na čajové svíčkyPlastové formy na svíčkyKnoty s plíškemBavlněné knotyDřevěné knotyKonopné knoty
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Výběr správného typu a velikosti knotu do zvoleného obalu je při výrobě svíček základem úspěchu. Když k sobě velikosti nepasují, svíčka hoří buď příliš rychle a knot se topí, nebo se naopak kvůli slabému knotu vosk nerozpouští po celém průměru svíčky, a vytváří se tak kráter, kdy na stěnách obalu zůstává nevyužitý vosk.

Abyste se s výběrem nemuseli trápit, vytvořili jsme pro vás přehled kombinací, které sami úspěšně používáme, a doporučujeme je tedy i vám! Do výběru jsme zařadili obaly na svíčky a knoty, které jsou u vás nejoblíbenější, a věříme, že si z nich vyberete. Jsou to zejména hliníkové dózy různých barev a velikostí nebo obaly z různě barevného skla. K nim jsme napárovali jak klasické knoty vyrobené z bavlny nebo konopí, tak atraktivní knoty dřevěné, které při hoření vytváří i zvukový efekt připomínající praskání dřeva v krbu.

Knotů a obalů máme ale na Ekokoze opravdu hodně, proto, prosíme, pamatujte, že toto je pouze zlomek možných kombinací a do obalů můžete zvolit i jiné knoty, než zde uvádíme. Všechny kombinace do jednoho článku zahrnout nezvládneme, a vlastně pro jasnost a přehlednost ani nechceme. :) Vy si ale klidně pohrajte i s jiným párováním, vždy se jen přesvědčte, že průměr obalu odpovídá velikosti knotu a před výrobou si prostudujte naše předchozí svíčkové návody.

Teď už ale k věci. S těmito kombinacemi správných knotů a vhodných obalů vyrobíte rovnoměrně hořící svíčky a ušetříte si spoustu času při výrobě fungujících párů. Pro lepší představu přidáváme i fotografie hotových svíček, ať víte, jak krásně budou vypadat a hořet i ty vaše. Spoustu tipů pro výrobu, návody nebo třeba videa, kde je dokonale vidět hoření, přidáváme i na náš Instagram – určitě nás nezapomeňte sledovat, mnoho se tam naučíte.

U fotek zde v návodu je vždy odkaz, který vás přesune přímo k produktu. Na konci článku pak najdete přehledný soupis kombinací, které vám usnadní nákup různých druhů obalů a knotů najednou.

Tak ať to hoří! 😊

Osvědčené kombinace obalů a knotů

Plechová dóza 250 ml & Hotový knot s plíškem 40 ply

Plechové dózy máme v několika barvách, vyrobte si proto najednou svíčky stříbrné, zlaté, černé nebo nádherné starorůžové.

Skleněný obal hnědý 120 ml & Konopný knot

Skleněné obaly vhodné pro kombinaci s konopným knotem můžete zvolit buď s tradičním černým skleněným víčkem nebo elegantní skleněné obaly 120 ml s hliníkovým zlatým víčkem, vyzkoušejte!

Skleněný obal na svíčku 60 ml & Bavlněný knot potažený sójovým voskem 21 ply

Krásné skleněné obaly na svíčky v objemu 60 ml dodáváme společně s knotem, je ale přesto potřeba vědět, jaký knot zvolit, až budete do stejného obalu vyrábět svíčky další – určitě obaly recyklujte a znovu používejte! :)

Kovová forma na čajové svíčky & Bavlněný knot potažený sójovým voskem 21 ply

Doma si můžete vyrobit i čajové svíčky, jsou naprosto nádherné a kovové obaly se dají používat opakovaně. Sáhněte buď po klasické stříbrné variantě, nebo vyzkoušejte čajové svíčky ve zlatém obalu, jsou boží!

Plastová forma na malé svíčky MOTÝL nebo KRUH (čajová svíčka) & Bavlněný knot potažený sójovým voskem 21 ply

Plastové formičky na malé svíčky můžete použít jak jako kalíšky, ve kterých svíčky zůstanou i při hoření, nebo při použití palmového vosku jako formy – po vytvrdnutí vosku svíčky z formičky jednoduše vyklepnete (pokud by to nešlo, šoupněte ji na chvilku do mrazáku) a svíčka bude bez-obalová. Knot použijte na oba typy svíček stejný – 21 ply.

Plastová forma na malé a čajové svíčky SRDCE & Hotový knot s plíškem, délka 35 mm

Srdíčková forma je bezva pro výrobu svíček v obalu i jako forma pro volně stojící svíčky bez obalu – na ty je opět potřeba použít tvrdý palmový vosk.

Skleněný obal 120 ml & Dřevěný křížový knot 10x60 mm

Skleněné obaly vhodné pro kombinaci s křížovým dřevěným knotem 10x60 mm můžete zvolit buď s tradičním černým skleněným víčkem nebo elegantní skleněné obaly 120 ml s hliníkovým zlatým víčkem, vyzkoušejte!

Plechová dóza 250 ml & Dřevěný křížový knot 13x100 mm

Plechové dózy máme v několika barvách, vyrobte si proto najednou svíčky stříbrné, zlaté, černé nebo nádherné starorůžové, všem dřevěným křížový knot moc sluší a svědčí!

Hliníkový obal na svíčku s výlevkou 100 ml & Dřevěný knot vlnka 20x120

Dřevěný knot vlnka je naprosto parádní a zajímavý, stejně jako obal na svíčku s výlevkou, která je určená na masážní svíčky – sójovým voskem nebo kokosovo-sójovým voskem se totiž můžete nejen kochat, ale i namasírovat!

Knot vlnka 20x120 je vhodný do obalů v průměru 6–7 cm. Pokud nechcete vyrábět svíčku s výlevkou, zvolte pro něj místo obalu hliníkového Skleněný obal na svíčku s dřevěným víčkem nebo Skleněný obal hnědý s černým víčkem 180 ml. V těchto obalech dřevěná vlnka 20x120 skvěle hoří!

Jakýkoli obal v průměru 14-15 cm & Dřevěný knot vlnka pro svíčky o průměru 140-150 mm

Majestátné svíce s luxusním dřevěným knotem vyrobíte s velkou dřevěnou vlnkou, která je vhodná pro obaly o průměru 14-15 cm. Takové obaly momentálně na Ekokoze nemáme, ale nebojte se využít jakýkoli jiný obal v této velikosti – třeba květináč nebo obal po vypálené svíčce koupené.

Pokud chcete vyzkoušet i jiný tvar knotů, mrkněte i na Dřevěný knot oblouk, který použijte do stejných velkých obalů jako vlnky.

Plechová dóza 250 ml & Dřevěný knot trubička + Konopný knot

Trubičkové dřevěné knoty jsou sázkou na jistotu, pokud chcete svíčku s dřevěným knotem, která bude stoprocentně dobře hořet a vydávat praskající zvuk. Do trubičkového knotu vložíte knot (doporučujeme o "velikost menší", aby svíce nehořela příliš rychle). Uvedená kombinace plechové dózy, kterou máme v několika barvách, dřevěné trubičky a konopného knotu je zárukou jistoty.

Skleněná hnědá dóza 120 ml & Dřevěný knot s plíškem

Skleněná hnědá dóza 180 ml & Zesílený dřevěný knot

A největší klasika na závěr! Klasické dřevěné knoty máme klasické, které jsou vhodné do skleněných dóz o objemu 120 ml (jak se skleněným, tak se zlatým víčkem). Pro větší skleněné dózy o objemu 180 ml je lepší použít dřevěné knoty zesílené.

Tak… teorii máme za sebou, teď už je to v praxi na vás!

Přejeme vám příjemnou výrobu a doufáme, že vám náš přehled pomůže k tomu, abyste při výběru obalů a knotů už nikdy neudělali chybu. Budeme se těšit na vaše výtvory, nezapomeňte je s námi sdílet, děláte nám tím totiž ohromnou radost! A tady ještě pro úplnost na úplný závěr…

SEZNAM DOPORUČENÝCH KOMBINACÍ

KLASICKÉ KNOTY

Plechová dóza 250 ml & Hotový knot s plíškem 40 ply

Skleněný obal hnědý 120 ml & Konopný knot

Skleněný obal na svíčku 60 ml & Bavlněný knot potažený sójovým voskem 21 ply

Kovová forma na čajové svíčky & Bavlněný knot potažený sójovým voskem 21 ply

Plastová forma na malé svíčky MOTÝL nebo KRUH & Bavlněný knot potažený sójovým voskem 21 ply

Plastová forma na malé a čajové svíčky SRDCE & Hotový knot s plíškem, délka 35 mm

DŘEVĚNÉ KNOTY

Skleněný obal 120 ml & Dřevěný křížový knot 10x60 mm

Plechová dóza 250 ml & Dřevěný křížový knot 13x100 mm

Hliníkový obal na svíčku s výlevkou 100 ml & Dřevěný knot vlnka 20x120

Skleněný obal na svíčku s dřevěným víčkem & Dřevěný knot vlnka 20x120

Skleněný obal hnědý s černým víčkem 180 ml & Dřevěný knot vlnka 20x120

Jakýkoli obal v průměru 14-15 cm & Dřevěný knot vlnka pro svíčky o průměru 140-150 mm

Jakýkoli obal v průměru 14-15 cm & Dřevěný knot oblouk

Plechová dóza 250 ml & Dřevěný knot trubička + Konopný knot

Skleněná hnědá dóza 120 ml & Dřevěný knot s plíškem

Skleněná hnědá dóza 180 ml & Zesílený dřevěný knot

Suroviny
Knoty s plíškem
Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše