Jak se zbavit suchých rukou jednou pro vždy

Popis

Jak se zbavit suchých rukou jednou pro vždy

Podávají, píší, nosí, drží, zkrátka se nezastaví, řeč je o rukách, které nám den co den, věrně slouží. Několikrát denně si je myjeme a tu a tam namažeme krémem. Přestože jsou tak často přetěžované, jsou bohužel mnohdy opomíjené.

 

Také jsem měla problémy s extrémně suchýma rukama, kdy mi pokožka praskala až do krve, nemohla jsem najít žádný přípravek, který by můj problém vyřešil. Tohle bylo u mě spouštěcím momentem, kdy jsem se rozhodla pustit do výroby kosmetiky v domácích podmínkách.

Můj první krém jsem si vyrobila ze včelího vosku a rostlinných olejů a do týdne jsem měla hebké ruce. Není to takový ten klasický jemňoučký krém ale v podstatě tuhá pasta a návod na něj najdete na konci tohoto článku.

Pořídila jsem si látkové rukavice a oblékala si je na noc po namazání krémem. No, vydržela jsem to tak vždy jen dvě, tři hodiny, než jsem si je sundala ale efekt se konečně začal dostavovat. Zmizela hrubost, ale co bylo pro mě důležité bolestivé praskliny na rukách.

Nechtěla jsem se už vrátit k dřívějšímu stavu rukou, a i proto že se mi po mytí nádobí dělaly vyrážky hledala jsem alternativu za kterou bych prostředek na nádobí vyměnila. Začala jsem používat mýdlové ořechy a místo čistícího prášku jedlou sodu.

Na skvrny v hrnku od čaje, nečisté sklo od trouby, na sklokeramickou desku… na co můžu vytahuji jedlou sodu kterou smíchám s pár kapkami citrónu.  Super na tom je, že tohle čištění nevysušuje ruce a není nutné při práci používat gumové rukavice.

Ovesné vločky jsou mým favoritem, když chci pro ruce udělat něco extra. Hrstičku ovesných vloček zaliji trochou mléka a nechám chvíli odstát. Ovesné vločky po chvíli nasají mlékem a výsledek pak nanesu na ruce jako masku a promnu tak, aby byla tato směs všude, potom už jen nechám působit deset minut. Je to velmi příjemná procedura, která sice nenahradí krém na ruce, ale ruce jsou po ovesných vločkách jemňoučké.

Na závěr bych se s vámi chtěla podělit o autorský recept který najdete i v mém e-booku: TTajemství domácí kosmetiky, který je zdarma ke stažení.

Krém na extrémně suché ruce

2 lžíce včelího vosku

2 lžíce kakaového másla

3 lžíce mandlového oleje

2 lžíce avokádového oleje

Postup výroby: Prázdnou zavařovací sklenici (v tomto případě použijte opravdu zavařovací sklenici, kterou po dopotřebování krému vyhodíte, nebo si v ní připravíte nový přípravek, včelí vosk se těžko odstraňuje) vložte do hrnce s vodou. Přidejte včelí vosk a pozvolna rozehřívejte, dokud se vosk zcela nerozpustí. Voda v hrnci by se neměla vařit. Když se vosk začíná rozpouštět, přidejte kakaové máslo, promíchejte lékařskou špachtlí. Když je vše rozpuštěno odstavte z plotny a přimíchejte mandlový a avokádový olej. Je vhodné rostlinný olej mírně zahřát, aby měl včelí vosk a olej při smíchání přibližně stejnou teplotu.

Pro web Ekokoza napsala: Jana Burešová, http://janaburesova.cz/

Jak se zbavit suchých rukou jednou pro vždy
Vytvořeno02.02.2023
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše