Jak si vyrobit formu na mýdlo nebo svíčky

Jak si vyrobit formu na mýdlo nebo svíčky
Vyrobit si doma formu na mýdlo či svíčku není vůbec složité. Pojďme na to!Více informací
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Co si budeme říkat, výsledná podoba našich výrobků je nesmírně důležitá. Co z toho, že se nám podařilo vyrobit báječné domácí přírodní mýdlo, když vypadá jako hrouda másla. A zvláště důležitá je finální podoba při obdarovávání blízkých. I když existuje poměrně široká nabídka silikonových formiček, může se stát, že nesplní vaši představu. Pojďme se tedy tentokrát zaměřit na to, jak si vyrobit formu vlastní.

Důležité je mít vhodný objekt, ze kterého si budete chtít formu vytvořit. V našem případě to je keramická koza a plastový medvěd. Dále budete potřebovat silikon, tedy Lukopren. Jedná se o univerzální silikon, který má atest pro styk s potravinami, tedy je to látka bezpečná.

Nejdříve je třeba odhadnout, kolik hmoty budete potřebovat na zalití vaší formičky. Pokud nemáte dobrý odhad, připravte si vždy 100 gramů směsi, a když vám bude chybět, jednoduše si přimícháte další. Odvažte si tedy 100 gramů silikonu a přidejte katalyzátor, důkladně promíchejte, ale snažte se nevytvořit vzduchové bublinky.

Vyberte si vhodný model a umístěte jej do nějaké nádobky, ideálně takové, která půjde následně rozříznout. 

Poté model zalijte připravenou směsí lukoprenu a katalyzátoru.

5

Po ztvrdnutí silikonu (12-24 hodin) formu rozřízněte.

7

DSC_0214

Odkrojte část silikonu, abyste dokázali model vyloupnout ven.

Námi vyrobenou silikonovou formu poté opět vložíme do misky a máme hotovo. Pokud formu zaliju mýdlem, budu mít krásně kulaté mýdélko s vystouplým reliéfem kamzíka.  

DSC_0216

Silikon z modelu přejímá všechny jemné detaily. A obdobně budeme postupovat při přípravě 3D modelu. Vezmeme vhodný model a ten vložíme do vhodné plastové nádoby (jde o to, aby nám pak šla pěkně rozříznout). Pomaličku zalíváme silikonem. Na zalití medvěda bylo třeba 300 gramů hmoty.

6Po zaschnutí opět formičku opatrně rozřízneme. A silikonový korpus rozřízneme podélně napůl. Tady opatrně, ať si neponičíte model. Výsledkem jsou dvě poloviny formy. Pokud přidáte obě poloviny k sobě,

 DSC_0219

DSC_0220

vytvoříte si nahoře vhodný nalévací otvor, kterým budete nalévat mýdlo nebo vosk (v případě svíčky vám vrchem povede i knot).

A máme hotovo!

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše