Jak vyrobit domácí prací prášek - gel?

Láká vás praní v levném, ekologickém a účinném prostředku, ale klasické prací prášky moc nemusíte? Zkuste domácí gel na praní nebo-li mýdlový sliz!Více informací
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Co je na to potřeba?

250g marseillského mýdla  (tyto vločky mají obrovskou výhodu, že se už nemusí strouhat, můžete však použít i jiné mýdlo, např. Jelen - to je však nutné nastrouhat)

250 g uhličitanu sodného neboli prací sody

esenciální olejíčky


Jak na to?

Je to velice jednoduché a hlavně, jak sami zjistíte i účinné.

Najděte si vhodnou nádobu (nějaký kýbl s víkem, cca 12 litrů). Nalijte do něj 5 litrů vařící vody a přidejete mýdlové vločky a důkladně promícháme. Mícháme, než se mýdlo rozpustí.

Dolijeme horkou vodou dalších pět litrů. Do horké vody vsypeme za stálého míchání 250g prací sody a důkladně rozmícháme.

Nechte stát 24 hodin a sem tam promíchněte. Jak bude sliz chladnout, bude tuhnout.

Po 24 hodinách je připraven k použití, uzavřený kýbl si ponechte u pračky a máte na čas vystaráno. Sliz se nijak nezkazí.

 

Dávkování

250 ml slizu na praní (dávkování si můžete upravit) a nakapte do slizu několik kapek esenciálního oleje. Krásně prádlo provoní.

 

Aviváž

Do zásobníku na aviváž přidejte ocet smíchaný s vodou a esenciální olejem podle nálady. Prádlo bude krásně měkoučké!

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše