Křemelina – co to je, jak s ní očistit tělo a mnoho dalšího

Křemelina – co to je, jak s ní očistit tělo a mnoho dalšího
Co když vám povím, že existuje prášek, který zvládne zatočit s různými škůdci v domácnosti, a zároveň pomůže vašemu zažívání nebo podpoří růst vlasů a nehtů? Co to je za zázrak? Tak prosím, křemelina! Více informací
Suroviny pro tento receptKřemelina
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Křemelina se vám bude hodit na spoustu věcí, proto ji mějte doma vždy při ruce. Je ale třeba rozlišovat mezi jejími dvěma druhy. Ty se totiž vyznačují zásadními rozdíly.

Chemická analýza

SiO2 … 94.2%

Al2O3 … 2.5%

Fe2O3 … 0.9%

CaO … 0.5%

K2O … 0.4%

SO3 … 0, 4%

MgO … 0.3%

P2O5 … 0.3%

Na2O … 0.2%

TiO2 … 0.2%

Mn2O3 … 0.1%

Ztráta zapálením … 3.34%

DIATOMICKÁ ZEMINA

Křemelina není nijak škodlivá, ale jelikož se jedná o jemný prášek, osoby trpící na astma by měly používat roušku a při manipulaci buďte opatrní.

Zamezte vniknutí křemeliny do očí. Při zasažení očí je důkladně vypláchněte. Křemelina vysušuje pokožku.

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), podle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.

Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou až krémovou barvu, bývá i nazelenalá, šedá, hnědavá dle příměsí.

Křemelina je přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Sladkovodní usazeniny diatomu jsou použitelné ke konzumaci jak pro zvířata, tak pro lidi, protože se jedná o nejčistší formu křemeliny. Ne všechna křemelina je vhodná ke konzumaci: například v Americe se nachází 600 ložisek křemeliny, ale jen čtyři ložiska jsou vhodné pro lidskou konzumaci podle standardů FDA. Většina lidí má nedostatek minerálního křemíku v organizmu, který je mezi jinými nezbytný pro vstřebávání a ukládání vápníku do kostí.

V dnešních obilovinách je nedostatek křemíku. Před lety, byl obsah oxidu křemičitého v našich potravinách přiměřený, ale s dnešními hybridy a pěstováním na vyčerpané půdě, je jen asi 1/3 oxidu křemičitého z celkové potřeby dodávaná v naší stravě. Užívání křemeliny je jednoduchým a levným způsobem, jak dostat potřebný křemík do vašeho těla.

Pro lidský organismus má křemík nezastupitelný význam. Je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů, vlasů), kterým dodává pevnost a pružnost. Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání. Má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže.

Nedostatek křemíku v organizmu způsobuje: zpomalení růstu a vývoje, větší lomivost a deformaci kostí, vypadávání a lomivost vlasů, lomivost a křehkost nehtů, osteoporózu, záněty pokožky, špatné hojení jizev a ran, větší přecitlivělost na chlad, špatný stav zubů a dásní, nedostatečná kondice chrupavek, vazů a šlach.

Pozitivní vliv křemíku na lidský organismus: posiluje imunitní systém; chrání před nebezpečnými volnými radikály (antioxidant); podporuje hojení ran; má protizánětlivé účinky, působí preventivně proti vzniku srdečních onemocnění; podílí se na stavbě kostí; je důležitý pro krásu vlasů, nehtů a pokožky; pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu; kontroluje přenos nervových impulsů; je prevencí osteoporózy; chrání před Alzheimerovou chorobou; tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský organizmus; snižuje hladinu cholesterolu v krvi; má příznivý vliv na srdce a krevní oběh; pozitivně ovlivňuje močové cesty a funkcí ledvin; napomáhá léčbě kožních chorob; má pozitivní vliv na starší lidi a ženy v menopauze.

Křemelina DIATOM human grade obsahuje přibližně 85-92% křemíku a mnoho dalších prvků jako jsou hořčík, vápník, sodík, železo, titan, bor, mangan, měď, zircon. Díky tomu je skvělým přírodním obohacením naší stravy.

Křemelina k lidskému užitku

Potravinářská sladkovodní křemelina (Fossil Shell Flour) má mnoho použití v zemědělství, v holistické medicíně, v průmyslu i v domácnostech. Diatom je zcela přírodní prostředek.

Používá se v domácnostech na hubení hmyzu, u domácích mazlíčků na doplnění minerálů a šetrné zbavení parazitů, na rostlinách proti škůdcům, u hospodářských zvířat na obohacení stravy, zlepšení jejich fyzické kondice a odstranění parazitů, k filtraci vody a pro uskladnění zrna.

Lidé ji používají pro obohacení své stravy.

Pozor! Pro lidskou konzumaci se hodí pouze křemelina k tomu určená.

Vnitřně používaná křemelina působí na lidský organismus třemi různými způsoby:

1) Absorbuje – Diatomická zemina má tvar válečků plných malých otvorů. Tyto válečky mají velice silný negativní náboj. Jak se tyto miliony malých válečků pohybují skrze žaludek a trávicí trakt, přitahují a absorbují bakterie, houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek, E-Coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí poškozeni křemelinou a později vyloučeni z organizmu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem vitálnějšímu tělu. Mnoho konzumentů říká, že se prostě cítí lépe.

2) Čistí - Křemelina je velmi tvrdá, přitom nadrcená na velice jemný prášek. To je velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných válečků křemeliny prochází střevy, jemně čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny, už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi.

2A) Pravidelné pohyby střev (to je nejčastější poznámka, kterou zmiňují uživatelé).

2B) Mnoho uživatelů hlásí po užívání křemeliny zvýšenou energii a sníženou potřebu spánku. To je dosaženo tím, že se potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.

3) Vyživuje - Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organizmu poskytne tělu více dobré energie a vytrvalosti. Navíc má křemelina mírně zásadité Ph.

Dávkování pro dospělé jedince: 1-2 polévkové lžíce denně rozmícháme ve vodě/džusu nebo přidáme do nějaké potraviny, nejlépe běžné pokojové teploty, a zkonzumujeme. Diatom je bez chuti a jeho struktura je natolik jemná, že nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity při konzumaci. Není třeba se bát předávkování, případný přebytek křemenu v těle je automaticky odstraněn ledvinami a střevy.

Křemelina je určena pro podporu vitality u zdravých jedinců. Její konzumace v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči. Pokud jste citlivější na změny ve svém jídelníčku, doporučujeme začít s postupným dávkováním a odpovídajícím pitným režimem. To znamená začít prvních několik dní nebo týdnů (je–li potřeba) s malými dávkami – ½ čajové lžičky denně a pít dostatek čisté vody, aby se toxiny mohly průběžně vyplavovat z těla. Postupně, pomalu zvyšovat dávky DE podle toho, jak se cítíte.

(Dávkování pro zvířata je na etiketě. Dávkování pro jiná použití je možné najít na různých anglických stránkách na internetu.)

Křemelina by se neměla přidávat do teplé vody, protože se následkem tepla krystaly roztopí. Křemelina se používá mnoha různými způsoby, u vnějšího užití křemeliny může vysušovat kůži, ruce a nohy, myslete na to u sebe i u zvířat!

Země původu: Anglie

Upozornění: Křemík ani jeho běžné anorganické sloučeniny nejsou toxické, jsou natolik inertní, že projdou trávicím traktem zcela neporušeny. Problémy nastávají spíše při dlouhodobém vdechování mikroskopických částeček, větší opatrnost se při užívání křemeliny doporučuje u astmatiků, její vdechnutí může vyvolat astmatický záchvat. Dále musíme při užívání křemeliny dávat pozor, aby se nedostala do očí, může způsobovat suchost očí a zápaly. Nadměrné dávky křemíku se nesmí užívat v případě, kdy u pacienta byla prokázána přecitlivělost na křemík, nebo trpí-li vážnou poruchou činnosti ledvin, protože může zapříčinit vznik močových kamenů.

Informace v tomto textu jsou pouze pro vzdělávací a informativní účely. Nemají za cíl diagnostikovat, léčit ani působit jako prevence nemocí a jiných disharmonických stavů organizmu.

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše