Krémový přírodní rozjasňovač

Krémový přírodní rozjasňovač
Domácí přírodní rozjasňovač, který zvládne vyrobit i naprostý začátečník. Barvu a odstín si jednoduše umícháte podle sebe. Neuvěřitelně levně, rychle a s jednou mističkou!Více informací
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Rozjasňovače dokážou zázraky. Obličej rychle zbaví známek únavy, projasní pohled, přitáhnou pozornost tam, kam ji chceme upoutat, dodají jiskru a podpoří zdravou barvu. Na léto (ale i na zimu…) jsou jako stvořené. Rozjasňovač můžeme použít na tvář jako takový, natřít jej na víčka místo stínů nebo pomocí něho dodat lesk rtům. Je to tedy produkt více než univerzální!

Jestli máte z rozjasňování respekt, rozumíme vám. Taky jsme se zprvu obávali, že rozjasňovač nebudeme umět rozmazat a budeme vypadat jako disko koule nebo že pleť bude působit mastně. Zbytečně! Jakmile jsme rozjasňovač vyzkoušeli, propadli jsme jeho kouzlu a věříme, že zapůsobí i na vás! Při aplikaci stačí mít lehkou ruku a nanášet produkt jen na místa, která chcete zvýraznit. Navíc, když si rozjasňovač mícháte sami, jednoduše si zvolíte odstín, který vám bude přesně slušet. Chcete rozjasňovač se zlatými, broskvovými, zlatými nebo stříbrnými odlesky? Můžete mít všechny!

Levnější než chleba

Od vyzkoušení rozjasňovačů může odrazovat také poměrně vysoká cena produktu, která se běžně pohybuje v řádu stovek až tisíců korun za pár gramů přípravku (malému balení rozjasňovačů se nedivíme – na jedno použití stačí jenom ždibec). Proto jsme se rozhodli tenhle lesklý zázrak vyrobit sami a spočítali, na kolik domácí přírodní rozjasňovač vyjde a zjistit, jestli to stojí za to. A výsledek? Povedlo se víc než náramně a za setinu ceny! 10 gramů luxusního krémového rozjasňovače umícháme za 15 korun! Nebo ještě méně. A je tak parádní, že bychom za něj zaplatili i mnohem víc.

Výroba rychlejší než návštěva drogerie

Na umíchání rozjasňovače stačí 10 minut, i s úklidem. A to je rozhodně rychlejší než návštěva drogerie a následné vybíraní vhodného odstínu. Výroba je tak jednoduchá, že jej zvládnete, přestože s domácím tvořením kosmetiky možná nemáte ještě žádnou zkušenost. No a že při výrobě ušpiníme jenom jednu mističku a míchátko, je už jen třešničkou na dortu.

A co do toho dáme?

Základ vyrobíme z ricinového a babassu oleje (ten můžete nahradit za kokosový olej, který určitě máte doma) s několika šupinkami včelího vosku. Lesk a barvu pak vykouzlíme nádhernými mica prášky. Aby nám rozjasňovač déle vydržel, přikápneme vitamin E a je to. Hotový rozjasňovač je nádherně krémový, božsky se nanáší a na pleti drží jako přibitý.

Co se barev týče, my jsme použili kombinaci zlatavého prášku v odstínu Sunbeam Gold a Hedvábně jemné sericite micy. Výsledkem je něžný, teplý odstín se zlatými odlesky a barvou šampaňského. Určitě ale zkuste smíchat více odstínů a namíchat si barvu, která vám přesně sedne (do naší cenové kalkulace jsme započítali tři odstíny, naše uvedená kombinace vychází na korun 11,- :)). *Růžové měkké odlesky získáte třeba s použitím barvy Antelope Pink či Bílé s červenými odlesky. Svěží broskvovou vytvoříte pomocí Just Peachy a chcete-li rozjasňovač bohatě zlatý, sáhněte po Gold Sparks. Jak už název napovídá, krémový stříbrně-zlatý odstín pak vykouzlíte s Créme de la Créme.

A pokud z jakéhokoli důvodu nechcete mica prášky používat, nesmutněte! Skvělý rozjasňovač vyrobíte také užitím inovativních biologicky rozložitelných BioGlittrů. Krásně pigmentovaný produkt umícháte ze sněhově bílého odstínu Frost, růžového Rose Pink a zlaté.*

Krémový rozjasňovač

Co je na to potřeba?

zahříváme

-          3,5 gramu ricinového oleje

-          3 gramy babassu oleje / kokosového oleje

-          0,5 gramu včelího vosku

-          0,5 gramu Sericite mica prášku (ten použijte ve všech případech)

-          1 gram zlatého mica prášku (Sunbeam Gold / Créme de la Créme / Gold Sparks)

-          1 gram mica prášku nebo Bioglitterů dle libosti* (mrkněte o kousek výš na naše doporučení)

při chladnutí

-          0,1 gramu vitaminu E

Jak na to?

Připravte si vodní lázeň (do kastrůlku nalijte asi 3 cm vody a dejte jej na plotnu zahřívat).

Do menší žáruvzdorné mističky si odvažte oleje, včelí vosk a všechny zvolené mica prášky. Poté misku vložte do připravené vodní lázně a nechte na mírném plameni rozpouštět.

Když je vše rozpuštěné, vyjměte misku se směsí z vodní lázně. Přikápněte vitamin E, promíchejte a rychle přeneste do vybraného obalu o objemu 10 ml. Skvělá je tahle průhledná mistička nebo 10ml kelímek na krém. Nechcete-li obal z plastu, sáhněte po dvou kusech roztomilých hliníkových kalíšků nebo po 15ml nízkém papírovém obalu.

Ekokozí tip! Toužíte po rozjasňovači, který bude doslova k nerozeznání od těch „drogerkových“? Směsí naplňte tyto misky na make-up, které jsou i se zrcátkem.

Jak to použít?

Malé množství rozjasňovače prstem nebo štětečkem naneste na oblast pod obočím, lícní kosti a další místa na obličeji, která chcete zvýraznit a rozjasnit (někdo nanáší rozjasňovač na špičku nosu, nad horní ret nebo na vnitřní koutky očí), a rozetřete do ztracena. Rozjasňovač vyzkoušejte i jako stín nebo jím jemně poťupejte rty místo lesku.

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše