Ledová svíčka - Modrá laguna

Ledová svíčka - Modrá laguna
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Efektní ledová svíčka vyráběna za pomocí ledových kostek. K výrobě této svíčky budete potřebovat namražené ledové kostky.

Veškerý materiál nakoupíte přímo na Ekokoze v této kategorii.

Na výrobu této svíčky můžete použít jak profesionální formičku, tak i nechat zapracovat svoji fantazii a formu zvolit z domácích zásob.

 

Do formičky je nejdříve nutné upevnit knot. Máte -li profesionální formu, stačí knot protáhnout připravenou dírkou a ze spodu umístit plíšek na knot. Pokud budete formu vyrábět, nejdříve si do ni udělejte dírku, knot protáhněte a umístěte plíšek pod knot. Dejte si do vodní lázně rozpustit vosk. Než se vosk rozpustí, upevněte si knot ve formičce i nahoře, navažte ho na špejličku či na dřívko. Jakmile máte knot upevněný, vsypte do formy ledové kostky.

 

Jakmile máme vsypány ledové kostky (cca do 1/3 formičky), jdeme na vosk. Do rozpuštěného vosku můžeme přidat vhodnou barvičku nebo vůni. Jako vůni můžeme použít esenciální olejíčky nebo různé vůně dle libosti.

Rozpuštění, nabarvený a ovoněný vosk nalijeme do formy. Ledové kostky začnou pod teplým voskem tát, Chvilku počkáme a jamile nám vosk trochu zatuhne tak, že již nelze z formy vyklopit, slijeme z formy rozpuštěnou vodu. Formičku postavíme do misky, obrátíme dnem vzhůru a necháme vodu odtékat.

 

Po zatuhnutí vosku následuje vyklopení svíčky. Odstraňte tedy plechový plíšek a vyprostěte svíčku z papírového obalu. Ledové kostky nám udělaly na svíčce moc krásný a netradiční efekt.

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše