Co bude potřeba?
Olejová fáze
- 8 gramů panenského kokosového oleje (použijte "navoněný" – krém není nijak parfémovaný, tak si užijte alespoň jemnou vůni kokosu)
- 10 gramů pupalkového oleje
- 3 gramy Olivem 1000
Společně zahřát ve vodní lázni na 65°C (emulgátor se musí zcela rozpustit v olejích).
Vodní fáze
- 20 gramů hydroglycerinového macerátu z prášků Tepezcohuite a nimbového prášku
V jiné misce zahřát ve vodní lázni na 65°C.
Obě fáze by měly mít stejnou teplotu, v tuto chvíli začneš pomalu vlévat HG macerát do olejů za stálého míchání metličkou, složky se spojí a vznikne ti emulze, asi jako puding. Po zhruba 3 minutách vložíš svůj krém do studené vodní lázně a stále mícháš – tím krém rychleji ochlazuješ.
Do vlažného krému, musí mít teplotu pod 40°C, přidáš:
- 4 gramy urei (močovina) + 3 gramy kobylího mléka sušeného – obojí se rozpustí v 5 ml destilované vlažné vody (hydratace a výživa)
- 12 kapek cosgardu (konzervant)
- 10 kapek bisabololu (zklidňuje)
…a pokud máte, pak jednoznačně vkápněte 5 kapek esenciálního oleje z modrého heřmánku! (pro tyto účely je to naprosto senzační olejíček).
HG macerát si vyrobte dopředu:
3 gramy prášku TEPEZCOHUITE + 3 gramy prášku z nimby, 10 gramů glycerinu, 40 gramů destilované vody – smíchat, nechat 3 dny macerovat, přefiltrovat a použít do krému (mělo by toho být na dvě dávky – pokud nespotřebuješ hned, kápni do zbytku 3 kapky COSGARDU a ulož v lednici – vydrží déle než 3 měsíce).
Zkuste si o TEPEZCOHUITE a NIMBĚ vyhledat nějaké informace, splňují, co slibovaly, až jsem byla sama překvapená. Ostatně jsou to byliny používáné stovky, možná i tisíce let, a naši pra-pra-předci moc dobře věděli, co jim pomáhá.