Blíží se léto, teplé dny, suchý vzduch, koupání, slunění a spousta dalších zábavných aktivit, které, bohužel, mají často mírně neblahý vliv na stav naší pokožky a vlasů. Proto pro vás máme výběr pěti báječných olejů, které se budou hodit pro péči o tělo, obličej i hřívu.
Arganový olej je lehoulinký rostlinný olej pocházející z plodů Argánie trnité, která roste převážně v Maroku. Obsahuje vysoké množství vitamínu E a blahodárných mastných kyselin. Umí díky nim pleti i vlasům poskytnout ochranu proti povětrnostním vlivům. Zároveň působí regeneračně, stimulačně a činí tkáně pružnější, hebčí a hydratované.
Arganový olej je opravdu ultra lehký, takže se hodí pro péči o vlasy, které vyživí, ale nezatěžuje je a nemastí. Hřívě dodá lesk, odstraní pro léto typické krepatění, zamezí lámavosti a zvlhčí nejen vlas, ale i pokožku hlavy. Lze jej používat samostatně na vlhké či suché vlasy nebo jako doplněk kondicionéru přímo při mytí vlasů. Na pleť lze natírat také samostatně jako součást denní péče o pleť, lze jej používat lokálně na suchou a dehydratovanou pokožku několikrát denně nebo s ním vytvořit krémy, masky či jej přidat do olejového séra.
Jedinou "nevýhodou“ arganového oleje je jeho charakteristický, někomu poněkud nepříjemný, odér. Proto ale na Ekokoze najdete i arganový olej dezodorovaný, tedy arganový olej bez vůně, který si ale zanechává všechny schopnosti a účinky klasického arganového oleje. Vyzkoušejte taky arganové máslo, které je bezvadné na výrobu tělového másla nebo mýdel! Na léto bude jako dělaný taky aloe vera gel s arganovým olejem, už žádná nešťastná podrážděná kůže!
Nemastný, lehký, tmavě zelený a aromatický olej ze semen vinné révy se nesmírně rychle vstřebává do pokožky, zanechává ji rozjasněnou a oživenou, a to samé umí i s vlasy. Velmi oblíbený je v aromaterapii, protože se v něm krásně mísí esenciální oleje, a, možná trochu nečekaně, se mu popularity dostává i v kuchyni, protože náš český ekokozí olej je jedlý a je velmi chutný v letních zeleninových salátech!
Je mnohem lehčí a na pleti příjemnější alternativou k olivovému nebo kokosovému oleji, což jsou oleje extrémně mastné, které umí zašpinit oblečení a nábytek. Až se tedy budete rozmýšlet, zda na pleť a vlasy v létě pořídit klasický kokosák nebo oliváč, zvolte olej hroznový. :)))) Výhodou hroznového oleje je určitě i sympatická cena a jeho český původ. Ve vlasech působí jako zvláčňující kondicionér bez toho, aby pak hříva působila mastně a špinavě. Hodí se i pro použití při masážích, nejen v létě! A dělá dobře pleti normální, ale i té problematické, kterou zklidňuje.
Brusinkový olej lisovaný za studena je napěchovaný vitamínem E, antioxidanty a omega mastnými kyselinami. To z něj dělá skvělého anti-aging pomocníka – je parádní na zralou pleť, ale nejen pro ni. Při pravidelném používání zabraňuje vzniku akné a projevů jiných zánětlivých onemocnění a přispívá k celkovému zdraví pokožky. Skvělý je i na lámavé a suché vlasy, které zanechává pružnější a lesklejší, ale naprosto dokonalý je při použití na suchou vlasovou pokožku. Trpíte-li tedy nepříjemným svěděním hlavy, zkuste brusinku!
Na brusinkovém oleji nás neuvěřitelně baví pocit na pleti, tzv. "finiš“ po nanesení. Pokožka je okamžitě sametová, vyživená, šťavnatá. Nezanechává pocit masky a velmi rychle se vstřebává. Brusinkový olej je parádní taky do produktů na rty, ať samostatně, v balzámech nebo v peelinzích.
Brusinkový a hroznový olej jsou hvězdami jednoho z velmi oblibených ekokozích návodů na letní suchý olej, mrkněte.
Šípkový olej je dlouhodobě jedním z našich nejoblíbenějších olejů, proto nemůže chybět ani v letním výběru. Celý článek o něm najdete tady.
Šípkový olej je tzv. suchým olejem, což znamená, že se do kůže vsákne, ani si nevšimnete, jak. Je napěchovaný vitamíny a celou škálou mastných kyselin. Perfektně změkčuje a ošetřuje suchou, stárnoucí i problematickou pleť a je přepychový i v péči o vlasy, které obnovuje a zmizíkuje z nich známky poškození. Dodává pružnost vlasům i kůži a chrání před sluníčkem.
Jedná se o jeden z nejsušších olejů, který se hodí na samostatné použití na kůži, vlasy i pro výrobu komplikovanějších produktů. Je velmi příjemný a zklidňující i pro velmi citlivou kůži a působí ochranně.
Malým mínusem šípkového oleje je přirozeně oranžová barva, která se projeví i na pleti či vlasech. Stačí s tím ale počítat a užívat jej večer před spaním nebo jej zakomponovat do sér či krémů, a tak intenzitu barvy stáhnout!
Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.