Vánoční brusinkové balzámky s vanilkou

Vánoční brusinkové balzámky s vanilkou
Parádní recept od Míši z blogu http://kissabee.blogspot.cz na skvělý a s láskou vyrobený dárek. Balzámky nádherně voní, rty jemně natónují, vyživí a hydratují.Více informací
Suroviny pro tento receptKakaové másloVčelí voskBrusinkový olejMandlové másloMica práškyVanilková siliceObaly na balzám
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Co bude potřeba?

- Kakaové máslo

- Včelí vosk

- Brusinkový olej

- Mandlové máslo

- Med

- Červený, zlatý a/nebo růžový mica prášek

Vanilková silice (Ekokoza má úžasnou vanilku, která opravdu voní nahořkle jako vanilkový lusk, nemusí být)

Jak na to?

Do vodní lázně dejte rozpustit kakaové máslo, vosk, mandlové máslo, med a olej v poměru (tentokrát jsem měřila dle váhy, nikoliv objemu, pozor) 4:3:3:3:2. Přisypte prášek mica - obecně se doporučuje cca 2-30% množství objemu, já jsem začala zlatým (rozhodla jsem se vyrobit dvě barevné verze) a sypala jsem spíše od ruky.

Občas promíchejte, než se suroviny smísí (a snažte se moc nefetovat tu božskou vůni brusinkového oleje). Nachystejte si mističky. Až se suroviny dokonale smísí, přidejte pár kapek vanilkové silice a za stálého míchání přelijte do mističek. Míchání je tu potřeba, aby se med rovnoměrně rozložil v hotových balzámech.

Já jsem poté část směsi vrátila zpět do lázně a přidala ještě růžovou micu, která mi v kombinaci se zlatou vytvořila světle červený efekt. Jinak mica vám z balzámku nic extra barevného neudělá, dodá spíše na lesku a velmi jemném třpytu, takže pokud chcete vytvořit balzámky barevné, přidejte třeba kousek oblíbené rtěnky nebo přikápněte "lip tint".

Nakonec vám stačí přidat vánoční etiketu (jak vidíte na úvodní fotce, já byla velmi skromná) a rozdávat! Dle mého názoru balzámem nepohrdne žádná osoba ženského pohlaví, tím spíš, že místo Labella plného vody a glycerinu dostane koncentrovanou dávku přírodní péče v kelímku.

TIP: Pokud máte doma vanilkový lusk, naložte jej na pár dní do brusinkového oleje (podobně jako v návodu zde), a aromatu brusinky s vanilkou dosáhnete i bez vanilkové silice.

Mix pečujících ingrediencí by měl zajistit, že ani po hodince pod jmelím nebudou vaše rty v desolátním stavu. Olej je plný antioxidantů a vitamínů (jedná se mimochodem o jeden z nejlepších anti-aging olejů), másla tenkou pokožku geniálně vyživí, med a vosk pomáhají zachovávat přirozenou vlhkost rtů.

Suroviny
Kakaové máslo
Brusinkový olej
Mandlové máslo
Mica prášky
Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše