Voňavoučký rozprašovač na polštář (nejen) pro klidný spánek

30 min
Snadné
Voňavoučký rozprašovač na polštář (nejen) pro klidný spánek
Tímto sprejem s vůní dle vašeho výběru si můžete navonět polštář a peřiny, či různé látky. Jeho příprava zabere pouhých pár minutek! Více informací
Suroviny pro tento receptLevandulový esenciální olejEsenciální olej BergamotSilice Ylang ylangVanilková vůněJasmínová vůněPomerančová siliceHeřmánkový esenciální olejCedrový esenciální olejVůně Růže a neroliVůně Santalové dřevo a vanilkaBorovicový esenciální olejSkořicová siliceHřebíčkový esenciální olejVůně Benzion ResinKardamonová vůně
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Nálada na objednávku

K přípravě tohoto spreje využijeme rozličné esenciální oleje tak, aby voněl přesně podle našeho gusta. Jak známo, různé vůně nám mohou pomoct vyvolat různé nálady, takže správným výběrem uklidňujících vůní můžeme podpořit svůj klidný spánek, anebo si kombinací zimních a vánočních vůní prodloužit vánoční atmosféru ve svém domově.

Několik tipů vám poradíme, ale jste-li hraví, můžete si nakombinovat své vlastní vůně s rozličnými účinky.

Co je na to potřeba?

- přibližně 30 kapek vybraných esenciálních olejů

- 1 polévková lžíce 99% alkoholu

- destilovaná voda na doplnění lahvičky

- lahvička s rozprašovačem, například plastová, obsah 50 ml je ideál, ale můžeme si samozřejmě udělat i maximalistickou verzi do této skleněné lahvičky (nezapomeneme však znásobit poměry esenciálních olejů) 

Nebo…

Jako alkohol nemusíme nutně užít v receptu čistý líh; můžeme použít i vodku a jiné destiláty bez zápachu, ale jsou i jiné, bezalkoholové varianty.

Buď si vystačíme s destilovanou vodou a esenciálními oleji, nebo nakombinujeme esenciální oleje s některými ekologicky šetrnými látkami. Například solubol, u kterého na jeden díl esenciálních olejů použijeme 4 díly solubolu. Naší další možností je ekologicky šetrné rozpouštědlo jménem augeo, kde jsou zase na jeden díl esenciálních olejů tři díly augea.

Nejlepší je ovšem kombinace esenciálních olejů s nosičem vůně, a nejjednodušší na výrobu zase se základem pro výrobu parfémů.

Jak na to?

Výroba tohoto spreje už snad nemůže být jednodušší - stačí jen smíchat všechny ingredience, řádně prohrkat, a voňavý sprej je na světě!

Ale teď už se mrkneme na nějaké speciální kombinace!

Pro klidný spánek

Máme-li trable se spánkem, před ulehnutím si hezky poprášíme polštářek a peřiny, trochu stříkneme i do vzduchu a uklidňující vůně nám určitě rychle pomůže vplout do říše snů.

- 15 kapek levandule + 10 kapek bergamotu + 5 kapek ylang ylang

Mezi další uklidňující vůně patří například vanilka, jasmín, pomeranč, který odbourává stres a dopomáhá k pocitu uvolnění, sedativními účinky proslulý heřmánek, nebo také cedr, který uklidňuje mysl, pomáhá uvolnit napětí a zbavit nás úzkosti. Skvělé jsou také dokonale vyladěné vonné kompozice, jako je zklidňující Růže a neroli nebo utišující Santalové dřevo a vanilka.

Vánoční nálada

Někdy se stane, že nám v tomto období jaksi chybí ta pravá vánoční a novoroční atmosféra. Není divu, když se počasí chová tak bláznivě a v posledních letech připomíná v období zimních svátků spíše oblevu před jarem. Do nálady se ale můžeme dostat i pomocí vůní, popřípadě si ještě náladičku za pomoci této sprejové směsi trochu prodloužit - minimálně až do Silvestra!

- 15 kapek borovice + 2 kapky skořice + 2 kapky hřebíčku + 5 kapek pomeranče + 4 kapky heřmánku + 2 kapky pryskyřice benzoe, volitelně také můžeme přidat pár kapek kardamomu, který uklidňuje a zbavuje nás stresu, a navíc působí jako afrodiziakum. :)

Samozřejmě nezapomeneme před použitím každého spreje pořádně protřepat, ať máme všechny složky vůně dokonale smíchané!

A pokud toužíte po něčem jiném, než klidném spánku či vánoční atmosféře, kuk sem a vyberte si z nepřeberného množství olejů své oblíbené vůně, z nichž si sprej namícháte. Na chvilku si můžete připadat jako známý parfumér a objevit své nejmilejší kombinace. Voňavý sprej je potom i překrásným a originálním dárečkem, nebo pozorností pro vaše blízké a milované.

Každopádně si moc a moc užijte povánoční období a hlavně odpočívejte, ať už aktivně, například při výrobě nějaké té domací ekověcičky, nebo klidně pasivně, s cukrovím a pohádkami.

Šťastný nový rok vám přeje Ekokoza!

Jaké esenciální olejíčky bude obsahovat váš voňavý sprej?

Suroviny
Esenciální olej Bergamot
Jasmínová vůně
Pomerančová silice
Heřmánkový esenciální olej
Cedrový esenciální olej
Vůně Růže a neroli
Vůně Santalové dřevo a vanilka
Borovicový esenciální olej
Skořicová silice
Hřebíčkový esenciální olej
Vůně Benzion Resin
Kardamonová vůně
Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše