Voňavý opalovací krém s výživnými oleji

Voňavý opalovací krém s výživnými oleji
Perfektní voňavý opalovák s vysokou ochranou, vyrobený ze samých přírodních ingrediencí. Skvělý recept pro vás připravila Michaela z blogu Kiss a Bee.Více informací
Suroviny pro tento receptMrkvový olejOlej z pšeničných klíčkůKokosový olejMangové másloBambucké másloOxid zinečnatýAloe vera gelEsenciální olej Citronella
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Co bude potřeba?

- Mrkvový olej

- Olej z pšeničných klíčků

- Kokosový olej

- Mangové máslo

- Bambucké máslo

- Oxid zinečnatý

- Aloe vera gel

- Esenciální olej

Jak na to?

Ve vodní lázni rozpusťte 20ml bambuckého a 20ml mangového másla spolu s 30ml kokosového oleje, 30ml oleje z pšeničných klíčků a 20ml mrkvového oleje. Až se všechny složky perfektně promíchají (a cílem je opravdu jen promíchat, ne provařit), odstavte z plamene a nechte vychladnout. Můžete si na pomoc povolat ledničku, i když v aktuálním počasí asi nebude třeba.

Mezitím si v hmoždířku připravte 30g ZnO; potvora dělá hrudky, tak se jich pěkně zbavte.

Až směs olejů a másel zchladne (tuhnutí nečekejte), přimíchejte 70ml aloe vera gelu a předpřipravený oxid zinku. Nakonec můžete přikápnout cca 15 kapek esenciálního oleje. Já jsem použila citronellu – jednak mám ráda ovocné vůně, jednak ma právě tento EO mimo jiné schopnost odhánět hmyz. Jupí!

Výsledný opalovák ani zdaleka vůní nepřipomíná klasické opalováky, jen abyste se nelekly. Ani tu hořkou chuť při náhodném vetření nečekejte (trust me, I’m an engineer). Díky mrkvovému oleji vás v lahvičce čeká mírně žlutá barva, pri roztírání se naplno projeví bílý zinek – a na kůži neuvidíte nic.

Bambucké máslo i kokosový olej mají přirozené SPF cca 6-8, opravdovými experty tu jsou ale mrkvový olej s SPF cca 30 a olej z pšeničných klíčků (cca 20). Výše už stojí ve stupnici přírodních olejů jen malinový olej, který se údajně pyšní až padesátkou.

Oxid zinečnatý by měl v tomto poměru zajistit minimálně SPF 25, směs jsem proto zaškatulkovala jako 30+. Požadujete-li vyšší či nižší ochranu, pohrajte si právě se ZnO; na internetu určitě najdete tabulku, která vám toho o procentech potřebných ve směsi k žádoucímu ochrannému faktoru řekne víc než dost.

Ačkoliv jsem na výsledný krém (s typickou opalovákovou konzistencí) pyšná jak na děcko, a tím pádem můžu být neobjektivní, fakt se mi zamlouvá. Roztírá se velmi snadno, není přehnaně mastný a voní příjemně. (Poté, co jsem ho dovařila a vyzkoušela na ruce, přišla mamce návštěva – tak dlouho paní čuchala po té pěkné vůni všude po místnosti, až ji nos dovedl za mnou.)

Díky obsaženým máslům a olejům by měl opalovák disponovat i jakousi odolností proti vodě, bůhvijaká sláva to ale nebude. Navíc jsem v tomto ohledu skeptik a i opalovací kosmetiku, která se označením voděodolná pyšní, po koupání nanáším znovu.

Autor příspěvku: Michaela / Kiss a Bee

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše