Zamilované šumivé bomby do koupele s jogurtem a mandlovým máslem - jak je vyrobit?

30 min
Snadné
Zamilované šumivé bomby do koupele s jogurtem a mandlovým máslem - jak je vyrobit?
Chcete si vyrobit zamilované šumivé bomby s pečujícím jogurtem, smyslným mandlovým máslem a okvětními plátky růží, co voní láskyplně po jasmínu, růži a orchideji? Tady jsou!Více informací
Suroviny pro tento recept416g jedlé sody40g himalájské soli28g jogurtového prášku4g mica prášku32g mandlového másla16g Polysorbatu 806g kosmetické kompozice jasmín + růže + orchidej (antialergic)4g růžové vody208g kyseliny citrónovéSušené růžové plátkyKleště na šumivé kouleForma na šumivé koule
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Ať už svátek zamilovaných prožíváte či ne, oslavte s námi únor, ke kterému laskavost, láskyplnost a péče o sebe a druhé zkrátka patří. Třeba voňavou a nesmírně zábavnou výrobou barevných šumivek, které koupel promění v návštěvu luxusních lázní. Voní po květinách a vodu zanechávají růžovo-vínovou. Díky přidanému sušenému jogurtovému prášku a mandlovému máslu vůbec nevysušují, naopak, voda ve vaně pokožku hladí a zjemní. A proplouvající plátky růže po rozpuštění šumivky? Zamilujete se!

Proč to tam je?

Koupelové šumivé bomby jsou tvořené jedlou sodou a kyselinou citrónovou, které spolu ve vodě zreagují, a tím vytvoří onen žádoucí šumivý efekt a napěnění. K tomuhle suchému základu jsme se teď naučili přidávat ještě kypřicí prášek s vinným kamenem – vinný kámen totiž učiní šumivky tvrdé a velmi usnadní jejich formování.

Aby to všechno drželo pohromadě, je třeba suchou směs "namočit" – o to se postará rozpuštěné delikátní mandlové máslo a solubilizér Polysrobate 80, který kromě spojení suchých ingrediencí zajistí také rovnoměrné rozptýlení vůně a másla ve vodě, a tím tedy i bohatost vaší koupele. Pokud by se Polysorbate nepoužil, tuky by zůstaly na povrchu a vytvořily jeden velký mastný flek.

Pro rozmazlení se do směsi šoupneme zjemňující jogurtový prášek a pro potěšení oka růžové plátky. Epsomskou sůl, která se do šumivek používá nejčastěji, jsme tentokrát tematicky nahradili růžovou solí himalájskou.

Zamilované šumivky nešlo vyrobit jiné, než sytě růžové a jemně vínové barvy – k tomu poslouží mica prášek – vaše šumivky ale samozřejmě mohou hrát barvami jinými. No a vůně? Nádherná, čistá, květinová, co v sobě snoubí jasmín, orchidej a růži. Navíc tahle vůně neobsahuje žádné alergeny. Věřte nám, v tom chcete být naložení. :)

Zlom ve tvorbě šumivek!

Možná si pamatujete, že ve dřívějších návodech na výrobu šumivek jsme používali vodu a vysokoprocentní alkohol v rozprašovači a při míchání spěchali, aby spolu jedlá soda s kyselinou nezačali reagovat dřív, než budou šumivky uplácané.

Tomu je konec!

Objevili jsme totiž jednoduchý a naprosto skvělý způsob, jak si míchání šumivek užít v klidu a v radosti. Je to snadné a velmi chytré.

Stačí suchou část rozdělit na dvě a kyselinu citrónovou s vinným k octem přidat ke směsi z jedlé sody a všech ostatních sypkých surovin až po smíchání s tuky a vodou. Nejprve se tedy vytvoří "těsto" z části suchých a mokrých ingrediencí, které se dokonale promísí a připraví beze spěchu. A teprve pak přidáme kyselinu citrónovou, která reagovat nezačne, protože mokré věci už jsou navázány na první část těch suchých. Díky tomu se může pracovat v klidu, bez rozprašovačů a bez alkoholu. Je to boží!

 

Co je na to potřeba?

Suchá směs č. 1

- 416 gramů jedlé sody

- 40 gramů himalájské soli

- 28 gramů jogurtového prášku

- 4 gramy mica prášku (my použili odstín Sangria a Fiery Fusion)

Mokrá směs

- 32 gramů mandlového másla

- 16 gramů Polysorbatu 80

- 6 gramů kosmetické kompozice jasmín + růže + orchidej (antialergic)

- 4 gramy růžové vody

Suchá směs č. 2

- 208 gramů kyseliny citrónové

- 50 gramů kypřícího prášku s vinným kamenem

- Sušené růžové plátky

Jak na to?

Připravte si vodní lázeň a v ní v žáruvzodrné mističce nechte rozehřát mandlové máslo s Polysorbatem 80.

Mezitím v jedné velké míse dobře smíchejte jedlou sodu s himalájskou solí, jogurtovým práškem, mica prášky a růžovými plátky.

Ve druhé míse smíchejte kyselinu citrónovou s vinným kamenem.

Až bude máslo s Polysorbatem tekuté, sejměte mističku z plotýnky a nechte chvíli vychladnout. Poté do másla s Polysorbatem přidejte předem odváženou kosmetickou vůni a růžovou vodu.

Ruce oblékněte do rukavic. Do velké mísy s jedlou sodou nalijte rozpuštěné tuky s vůní a vodou, promíchejte nejprve stěrkou a poté, jako byste dělali drobenku, začněte rukou směs promíchávat a třít, dokud vše nebude "mokré" a jednotné.

Teprve když je vše ve velké míse dobře promícháno, přisypejte směs kyseliny citrónové s vinným octem. Ještě jednou zanořte ruce do svého drobenkového těsta a vše důkladně spojte. Že je dobře promícháno poznáte tak, že vše bude mít stejnou barvu a po zmáčknutí bude směs držet tvar.

A teď je čas na tvarování šumivek! S těstem se pracuje velmi dobře a díky máslu a výše uvedenému postupu šumivky nádherně drží tvar. Formy lze použít speciální šumivkové, pomoct si skvělými kleštěmi na šumivky nebo improvizovat a vyhrát si s čímkoli jiným – my jsme použili odměrky a šumivky vypadají nádherně. Pamatujte na to, že je zásadní šumivky silně a co nejpevněji umačkat, to platí pro všechny formy. Čím víc směs zmáčknete, tím tvrdší výsledná šumivka bude.

Chcete-li růže nebo třpytky na povrchu, do formičky jednoduše nejprve nasypejte vybranou dekoraci a teprve potom šumivkovou směs.

Když jsou všechny šumivky hotové, nechte je přes noc uschnout na suchém a teplém místě (třeba na stole u topení) a poté je skladujte ve vzduchotěsném obalu. S použitím moc neotálejte – čerstvé šumivky voní a šumí nejlépe.

Veselé a šumivé koupání!

Chci to vyrobit, ale nemám všechny suroviny!

Místo kypřícího prášku s vinným kamenem můžete použít více jedlé sody nebo bmraborový škrob. Vinný kámen se ale postará o tvrdost šumivek a ulehčí jejich výrobu.

Místo mandlového másla můžete použít jiné měkké máslo.

Výběr vůně záleží na vašem nosu, ale uvedenou vůni opravdu doporučujeme vyzkoušet.

Mica prášky a růžové plátky zvolte podle toho, jaký vzhled šumivek vytváříte.

Suroviny
416g jedlé sody
40g himalájské soli
28g jogurtového prášku
4g mica prášku
32g mandlového másla
16g Polysorbatu 80
6g kosmetické kompozice jasmín + růže + orchidej (antialergic)
4g růžové vody
208g kyseliny citrónové
Sušené růžové plátky
Kleště na šumivé koule
Forma na šumivé koule
Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše