Zinková mast

Zinková mast
Hojí a zklidňuje podrážděnou pokožku. Lze ji použít na ekzém, opary i popraskané koutky. Je univerzálním pomocníkem při kožních problémech,a proto by neměla chybět v žádné domácnosti.Více informací
Suroviny pro tento receptOxid zinečnatýPupalkový olejLanolínPalmový tuk
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Co bude potřeba?

- Oxid zinečnatý

- Olej (dle libosti) pupalkový, mandlový,…

- Lanolín

Jak na to?

Nejdříve důkladně rozetřeme oxid zinečnatý s olejem a vytvoříme olejovou suspenzi. Pak si roztavíme lanolín a palmový tuk, a v tekutém stavu je dobře promícháme a udržujeme teplé - tekuté. Do větší misky nalijeme připravenou olejovou suspenzi, poté nalijeme tuk se zinkem, a ponorným mixérem mícháme, až vše rozmícháme. Přendáme nádobu do misky s vodou a mícháme až do vychladnutí.

Jak to použít?

Zinková pasta zklidňuje podrážděnou pokožku, působí chladivě a preventivně na místech náchylných k mechanickému podráždění - odření. Zklidňuje a kryje plně propuklé opary - herpes simplex. Obecně se dá říci, že zinková pasta - mast je vhodná na mechanicky poškozenou - odřenou pokožku, a na opary.                                                       

Zdroj: krasojízda.cz

Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše