Zklidňující spreje po opalování

Zklidňující spreje po opalování
Voní, chladí, osvěží a zklidní pokožku. A vyrobené jsou za chvilku! Tyhle letní spreje po opalování prostě musíte mít.Více informací
Suroviny pro tento receptRůžová vodaAloe vera 200:1Aloe vera gelEsenciální olejKokosový olejVitamín ELahvička s rozprašovačem
Jednotlivé suroviny nakoupíte hned pod postupem
Popis

Sluníčko nám pořádně svítí a vypadá to, že ještě nějakou chvíli svítit bude! Pokud si ho tedy naplno užíváte, koupete se a sluníte se, určitě si s námi vyrobte i jednoduché letní spreje, které vás nádherně osvěží, a pokožku celého těla zklidní a dodají ji potřebnou vláhu i živiny!

Pokud můžete, spreje určitě uchovávejte v ledničce. Není totiž nic příjemnějšího, než se v horku projít voňavou chladivou mlhou.

Teď se už ale jdeme pustit do opravdu snadných, ale zato velice účinných a praktických receptů na letní spreje pro zklidnění pokožky po opalování a letní osvěžení celého těla i smyslů.

Navíc spreje fungují skvěle jako fixační spreje pod i na minerální make-up nebo pro připravení pleti před nanesením pečujících a nosných olejů.

Osvěžující růžový sprej s okurkou

Co je na něj potřeba?

- 250ml růžové vody

- 50ml okurkového macerátu

- 5g aloe vera 200:1

- Oblíbený esenciální olej (vyhnětě se ale citrusovým, které zvyšují fotosenzitivitu)

- Lahvička s rozprašovačem (třeba tahle)

Jak na to?

Nejprve si vyrobíme okurkový macerát. Jednoduše nakrájíme okurku, vložíme ji do sklenice s vodou, kterou šoupneme na temné a chladné místo (skleničku prostě obalte utěrkou nebo čistou ponožkou a dejte ji do lednice). Macerát poté přeceďte.

Následně v lahvičce smícháme macerát se všemi ostatními ingrediencemi a dobře protřepeme.

Sprej protřepejte i před každým použitím.

Letní sprej po opalování s levandulí a mátou

Co je na něj potřeba?

- 125ml aloe vera gelu
 
 
- 1 čajová lžička vitamínu E
 
- 8 kapek levandulového esenciálního oleje
 
- 8 kapek mátového esenciálního oleje

Jak na to?

Nemůže to být jednodušší! Všechny složky dobře smícháme a přelijeme do vybrané nádobky nebo lahvičky. A je to!

Jak v létě osvěžujete pokožku vy?

Nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, Facebooku a Instagramu. Ať vám neutečou další skvělé návody a tipy. A určitě prozkoumejte i náš nový ekokozí receptář!

Suroviny
Aloe vera 200:1
Články
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše