Čaga, 100% sibiřská Chaga, extrakt z hub
Čaga, 100% sibiřská Chaga, extrakt z hub
Čaga, 100% sibiřská Chaga, extrakt z hub
Čaga, 100% sibiřská Chaga, extrakt z hub

Čaga, 100% sibiřská Chaga, extrakt z hub

ID produktu6932
Čaga (Chaga) je vysoce ceněná houba, která má dlouhou tradici používání v oblastech dálného východu, sibiřských oblastech a ve Skandinávii.Více informací
930 Kč 830 Kč bez DPH
Ihned k odeslání

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Čaga (Chaga – lat. Inonotus obliquus) česky rezavec šikmý

Čaga (Chaga) je vysoce ceněná houba, která má dlouhou tradici používání v oblastech dálného východu, sibiřských oblastech a ve Skandinávii. Lze ji najít ve vzrostlých lesích v chladných oblastech severní Asie a Evropy. Nejkvalitnější druhy rostou na kmenech břízy.

Speciální metodou dvojité extrakce získaný výtažek ze 100% sibiřské čagy. Obsah polysacharidů víc než 40 % a triterpenoidů víc než 4 % zajišťuje vysokou účinnost produktu.

Čaga – Chaga je dřevokazná houba z čeledi kožkovitých. Roste nejčastěji na břízách, méně často také na dalších listnatých stromech v severní Evropě, Rusku a dále v chladnějších oblastech Asie a Severní Ameriky. V Rusku a se využívá od 16. století, v Asii se používá několik tisíc let. První zmínky o využití čagy pochází ze severních oblastí Číny. Dále se pak její používání rozšířilo na západ do oblasti Sibiře a na Ural kde se čaga denně popíjela jako čaj. Mnoho lidí v těchto sibiřských oblastech, kteří pili čagu denně, se často dožívali věku kolem 100 let.

Čaga obsahuje více než 200 různých biologicky aktivních látek. Z hlediska farmakologických účinků jsou nejdůležitější polysacharidy, polyfenolické látky a triterpenoidy lanostanového typu. Z polysacharidů jsou to zejména beta-glukany a heteroglukany, z triterpenů pak inotodiol, obliquol, betulin a betulinová kyselina (ty houba Chaga získává z hostitelského stromu břízy). Dále houba obsahuje seskviterpeny, steroly, lipidy a alkaloidy. Čaga obsahuje vysoké množství melaninu – pigment, který se podílí na její barvě.

Optimální koncentrace - Extrakt má optimální (OPT) – vyvážené složení všech důležitých látek – polysacharidů, triterpenů, betaglukanů, ganoderických kyselin a dalších živin. Naše produkty obsahují 40 % houbových plysacharidů a 4% triterpenoidů nejvyšší kvality. Tento poměr zajišťuje jejich maximální účinek.

Dvojitá extrakce zajišťuje vysoký obsah účinných látek. Procentuelní podíl polysacharidů a triterpenů je zásadní pro účinnost produktu. Díky tomu, že je výchozí surovina pěstovaná organicky a vysoké jakosti, lze dvojitou extrakcí docílit výsledný produkt mimořádné kvality a účinnosti.

Používáme rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany

Dávkování a balení

 • Balení: 90 kapslí x 500 mg, čistá hmotnost extraktu 45 g. 1 tobolka obsahuje sibiřská čaga extrakt 500 mg (balení vystačí na 3 měsíce užívání)
 • 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky
 • Sibiřská čaga užívání: první týden: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní. Od druhého týdne: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní a 1 kapsle odpoledne mezi jídly.
 • Kapsle je nejlépe zapít vlažnou nebo teplou tekutinou.
 • Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Informace o jednotlivých medicinálních houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

  Certifikace

  • Certifikát COA, certifikát analýzy Sibiřské Čagy, certifikace IFS food, ISO 9001, HACCP
  • Testováno v německé laboratoři Agrolab

   Upozornění

   • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
   • Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí.
   • Není určeno jako náhrada pestré stravy. Doplněk stravy.
   • Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C.
Parametry
PoužitíDetoxikace
Velikost balení (ks)1
Hodnocení a recenze
Produkt nebyl hodnocen+ přidat recenzi
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše