Kyselina salicylová

Kyselina salicylová, 1 kg

(2)
ID produktu3801
Kyselina salicylová se používá v krémech zejména pro pokožku, kteráje náchylná na tvorbu akné.Více informací
890 Kč 736 Kč bez DPH

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

  • Chemický název: 2-Hydroxybenzoic acid; o-hydroxybenzoic acid
  • Je nerozpustná ve vodě, rozpustná v propylenglykolu nebo v i ricinovém oleji.

Použití

Tato přísada se používá v krémech zejména pro pokožku, kteráje náchylná na tvorbu akné. Často se používá v šamponech proti lupům. Kyselinu salicylovou může být velmi složité přidat do formulace emulze.

Jednou z možností je neutralizovat kyselinu do salicylátu sodného reakcí s hydrogenuhličitanem sodným. Nechejte ve vodě zvětrat, až je reakce kompletní, sůl je stejně účinná jako kyselina, ale má méně problémů s rozpustností.

Druhá varianta je, že kyselinu předem dispergujete ve vhodném rozpouštědle. Můžete použít glycerin, pro lepší rozpustnost můžete přidat ureu (močovinu).

Dávkování 2% z celkového množství

Jak na lupy ve vlasech

Přísady: kyselina salicylova 5 g, mandlový olej lisovaný za studena 60g, ricinový olej 30g

Kyselina salicylová je v mandlovém oleji a jelikož je nezbytné aplikovat kyselinu salicylovou ve formě roztoku, tedy rozpuštěnou, je potřeba přidat pomocnou látku, která umožní její úplné rozpuštění. Takovou je ricinový olej, kterým se z části (30 - 40 g) nahradí předepsaný olej mandlový.

Doporučený postup přípravy

Ricinový olej se smísí s mandlovým, zahřeje se na teplotu 70–80 °C a ve směsi se rozpustí kyselina salicylová. Po rozpuštění a ochlazení se přeplní do vhodného obalu a přípravek se uchovává při pokojové teplotě. Je vyzkoušeno, že v tomto případě 30 g ricinového oleje zajistí úplné a trvalé rozpuštění kyseliny salicylové.

Aplikace

Přípravek slouží na odstranění lupů, aplikuje se do vlasaté části hlavy obvykle 1× denně, nejlépe večer. Vetře se do kštice, která se následně zaváže šátkem, ručníkem nebo překryje sprchovací čapkou a ponechá přes noc. Ráno se olej i s uvolněnými šupinami vymyje šamponem a je-li třeba, postup se zopakuje.

A nebo co takto rovnou šampon proti lupům s tymiánem?

Je to jednoduché, do základu na výrobu šamponu vmíchejte esenciální oleje (tymián, rozmarýn i levandulový) a důkladně vmíchejte. Poté přidejte hedvábný protein a kyselinu salicylovou.

Přísady na 150 ml přípravku

Levandulový esenciální olej 0,08 g nebo 3 kapky; Esenciální olej rozmarýn 0,15 g nebo 6 kapek; Esenciální olej tymián 0,15 g nebo 5 kapek; Základ pro výrobu šamponu 140,5 g; Kyselina salicylová 7,5 g; Hedvábný protein 1,5 g

Upozornění

  • P301 + P312: PŘI POŽITÍ: V případě potřeby volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO / lékaře cítit se dobře. H302: Zdraví škodlivý při požití. H318: Způsobuje vážné poškození očí.
  • P305 + P351 + P338: PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Opatrně opláchněte vodou několik minut. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li k dispozici a je to snadné. Pokračujte ve vyplachování.
  • P264: Po manipulaci s vodou důkladně omyjte P270: Při používání tohoto výrobku nejezte, nepijte ani nekuřte. P280: Používejte ochranné rukavice / ochranný oděv / ochranné brýle / obličej ochrana. P330: Vypláchněte ústa.
  • P501: Odstraňte obsah / kontejner do zařízení s licencí.

Složení

  • 100%, bílý sypký prášek

INCI

  • Salicylic Acid
Parametry
Jednotková váha (g)1000
Nejčastější použitíPéče o vlasy
Velikost balení (ks)1
Hodnocení a recenze
5
Kyselina salicylová je skvělý produkt pro domácí kosmetiku. Vyrobila jsem si sérum, které používám večer a jsem velmi spokojená s výsledkem. Plet je hladká, příjemná a živější.5
Já akorát nemám jak kyselinu salicilovou rozpustit, možná by to chtělo mít v nabídce aspoň 1,3 Propanediol :P5
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše