Vilínová květová voda s rozprašovačem, organic

Vilínová květová voda s rozprašovačem, organic, 1 l

ID produktu6664
Květová vilínová voda je vhodná zejména pro mastnou a problematickou pleť, která trpí na ucpané póry.Více informací
850 Kč 702 Kč bez DPH

Nevíte si rady s výběrem produktu? Napište nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

 • Lehce stahuje póry a působí antibakteriálně.
 • Květová vilínová voda je vhodná zejména pro mastnou a problematickou pleť, která trpí na ucpané póry.
 • Botanické jméno: Hamamelis virginiana

Použití

 • Květová voda se doporučuje v přípravcích pro citlivou pokožku se sklonem k zarudnutí.
 • Adstringentní, tonizující a čisticí prostředek je ideální přísadou pro péči o smíšenou a mastnou pleť nebo pro výrobu deodorantů.
 • Používá se především jako složka konzervačního systému (i v potravinářství), povolená i v přírodní kosmetice. Je jednou z nejlevnějších konzervačních přísad vůbec.
 • Má antimikrobiální účinky, zabraňuje množení bakterií, ale nezabíjí je. Je také lehce antimykotický, chrání před houbami, plísněmi a kvasinkami (v kyselém prostředí, tzn pH 4,5 a nižší). Je tedy citlivý na pH prostředí, ve kterém se nachází.
 • V závislosti na pH se vždy upřednostňuje jedna z jeho vlastností, dá se tak považovat za nestálou, ale stále funkční látku. Nepatří mezi alergeny a jen u velmi citlivých jedinců může vyvolat kontaktní dermatitidu.

Návod k použití

 • Pár kapek květinové vody aplikujte na vatový tamponek a pleť krouživými pohyby tamponem očistěte.
 • Lze použít v rozprašovači i jako osvěžovač pleti.
 • Vyhýbejte se přímému kontaktu s očima.

Složení

 • Hamamelis Virginiana Water, Sodium Citrate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate
 • Sodium benzoate je sodná sůl kyseliny benzoové, která se přirozeně vyskytuje v ovoci - brusinkách, meruňkách, jablkách, dále pak v houbách, skořici, hřebíčku a některých mléčných produktech (jako výsledek bakteriálního kvašení) a čajích.

Co je to Potassium sorbate?

Potassium sorbate je draselná sůl kyseliny sorbové. Používá se v syntetické podobě, velmi výjimečně ji najdeme v derivované přírodní formě. V kosmetických přípravcích nachází místo jako alternativa parabenů, funguje jako konzervační přísada (povolená v příodní kosmetice).

Má antimykotické účinky, zabraňuje tak růstu plísní, kvasinek a hub, ovšem nechrání před bakteriemi, zastavuje množení mikroorganismů a prodlužuje trvanlivost produktu. Nepatří mezi alergeny a jen u extrémně citlivých jedinců bylo zaznamenáno mírné podráždění.

Co je to Sodium Citrate?

Citrát sodný má formu drobných bílých krystalek bez zápachu. Jedná se o sůl kyseliny citronové, která se získává přidáním hydroxidu sodného do kyseliny citronové. Nejčastěji má podobu drobných bílých krystalek, ale můžeme se setkat i s jinými formami.

Při výrobě kosmetiky se využívá z toho důvodu, že pomáhá snižovat pH emulzí, maskovat jejich výchozí aroma, také působí antioxidačně a je to mírný konzervant. Vzhledem k tomu, že tato látka v běžně používaných koncentracích nepůsobí nepříznivě na lidský organismus, používá s i v kosmetice určené pro děti.

Citrát sodný najdeme ve složení šamponů, kondicionérů, čisticí i pečující pleťové kosmetiky apod.

Co je to Kyselina citronová (Citric acid)?

Kyselina citronová se přirozeně vyskytuje v ovocných šťávách (například šťáva z citronu obsahuje 5-8% kyseliny citronové; také se dá získat z limetky, malin, brusinek nebo červené řepy). V kosmetice se používá v krystalické podobě.

Parametry
Jednotkový objem (ml)1000
Nejčastější použitíPéče o pleť
Velikost balení (ks)1
Hodnocení a recenze
Produkt nebyl hodnocen+ přidat recenzi
Na vašem soukromí nám záleží

Ekokoza má ráda sušenky! Cookies nám pomáhají nabíźet správné produkty, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Upravit moje volbyPovolit vše